Nadchodzi ekranizacja gotyckiej powieści

Rebecca - jest data premiery nowego filmu Netflixa. W obsadzie Lily James i Armie Hammer

Niebawem na Netflixie ukaże się nowa ekranizacja klasycznej powieści Daphne du Maurier zatytułowanej „Rebecca”. Władze platformy ogłosiły właśnie datę premiery nowego filmu – odbędzie się ona 21 października. W rolach głównych bohaterów zobaczymy gwiazdę filmów „Kopciuszek” i „Baby Driver”, Lily James, a także Armiego Hammera, znanego z takich głośnych produkcji jak „Tamte dni, tamte noce” czy „Kryptonim U.N.C.L.E”. Na ekranie pojawią się również Kristin Scott Thomas, Keeley Hawes, Sam Riley, Bill Paterson, Ann Dowd, Tom Goodman-Hill oraz Mark Lewis Jones. „Rebeccę” wyreżyserował Ben Wheatley. Za scenariusz odpowiadają Jane Goldman, Joe Shrapnel i Anna Waterhouse.

"Rebecca"/Materiały prasowe

Gotycka powieść autorstwa Daphne du Maurier już wcześniej doczekała się kilku ekranizacji. Do najsłynniejszych należy film Alfreda Hitchcocka z 1940 roku, w którym wystąpili Joan Fontaine i Laurence Olivier. Film ten w 1941 roku otrzymał dwa Oscary oraz dziewięć nominacji do tej statuetki.

Walka z duchami przeszłości

„Rebecca” opowie o Maximie de Winterze, który jest właścicielem pięknej posiadłości znajdującej się na angielskim i wietrznym wybrzeżu. Willę w całości urządziła jego żona Rebecca, która tragicznie zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Od czasu jej śmierci nic w domu nie zmieniano, czego z wielką uwagą pilnowała surowa pani Danvers. Wkrótce Winter podczas wyjazdu poznaje młodą dziewczynę, w której się zakochuje i oświadcza. Gdy zabiera swoją drugą żonę do swojej posiadłości okazuje się, że ich życie nie maluje się w jasnych barwach. Muszą się między innymi zmagać z niechętną nowej chlebodawczyni gospodynią, która wciąż wspomina pierwszą żonę Maxima. Wszystko jeszcze bardziej się zacznie komplikować, gdy światło dzienne ujrzą nowe dowody w sprawie śmierci Rebecci.

Jeśli zainteresował was nadchodzący film „Rebecca”, z pewnością spodoba wam się mroczny i trzymający w napięciu thriller „Dziewczyna we mgle”. Polecamy również inne filmy z gatunku, takie jak „Osaczona” i „Krocząc wśród cieni”.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO