Przeciwnicy protestują
Poznań przyjął Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn. Protest niektórych mieszkańców
-
12 lutego 2020
Wczoraj w Poznaniu odbyło się głosowanie nad Europejską Kartą Równości w Życiu Lokalnym. Projekt zakłada, że równość kobiet i mężczyzn stanowi fundamentalne prawo, zrównoważony udział kobiet i mężczyzn w procesie decyzyjnym jest warunkiem demokratycznego społeczeństwa oraz zlikwidowanie stereotypów opartych na kategoriach płci jest podstawą równości. Zawarte w karcie przepisy pozwalają też między innymi na prowadzenie zajęć z edukacji seksualnej w szkołach zgodnych z zaleceniami WHO, bez posiadania zgody rodziców. Karta została przyjęta głosami Koalicji Obywatelskiej. Sprzeciwiało jej się z kolei Centrum Życia i Rodziny, które z tego powodu zorganizowało internetowy protest. Podpisało się już pod nim ponad 8 tysięcy osób.
Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym przegłosowana na TAK
— Hanna M. Zagulska ?????️? (@hmzagulska) February 11, 2020
???️? https://t.co/w7vC66KHn6
Fotografia poglądowa
Za przyjęciem projektu oddało głosy 23 radnych. 10 osób było przeciw. Obrady poprzedzające przyjęcie Europejskiej Karty Równości w Życiu Lokalnym trwały ponad cztery godziny. Byli na nich obecni przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny oraz Społecznej Rady Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań".
Protesty
Niektórzy mieszkańcy Poznania uważają, że przyjęcie tego dokumentu stanowi zagrożenie dla małżeństwa i rodziny. W protest przeciwko karcie zaangażowane są niektóre organizacje społeczne z Poznania, takie jak Społeczna Rada Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań oraz Centrum Życia Rodziny. W apelu przedstawionym przez te organizacje można przeczytać, że ich zdaniem karta zawiera:
Niebezpieczne postulaty ideologii gender, które mogą doprowadzić do kwestionowania konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.
Z kolei już po zakończonym głosowaniu Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny powiedział:
Przyjęcie tzw. Karty Równości Kobiet i Mężczyzn przynosi wstyd władzom Miasta Poznania. Partia rządząca w Poznaniu zlekceważyła ponad 8 tys. osób, które wyraziły swój sprzeciw za pośrednictwem strony internetowej oraz licznych mieszkańców Poznania, którzy przybyli osobiście na sesję Rady Miasta Poznania. Z wielkim rozczarowaniem przyjąłem fakt, że pomimo wielogodzinnego oczekiwania, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz nie dopuścił do głosu przedstawiciela sygnatariuszy najliczniejsze petycji w historii Rady Miasta Poznania.
Decyzja zostanie uchylona?
Radni, którzy byli przeciwni przyjęciu karty domagali się również, żeby przełożono głosowanie w jej sprawie i wydano dodatkową opinię prawną na jej temat. Nie zgodził się na to przewodniczący Rady Miasta. Po przyjęciu nowych przepisów Centrum Życia i Rodziny będzie teraz wnioskować o to, aby karta została zweryfikowana przez Wojewodę Wielkopolskiego pod względem zgodności z prawem. Będzie się także starać o uchylenie decyzji podjętej podczas głosowania.
Władze Poznania uchwaliły genderową Kartę - zlekceważono ponad 8000 sygnatariuszy apelu na https://t.co/wdMCB5YFIA oraz liczne rodziny z dziećmi, które przyszły zaprotestować na posiedzenie Rady Miasta pic.twitter.com/v6bLuV5TOt
— Centrum Życia i Rodziny???? (@CWIdZiR) February 11, 2020
ZOBACZ TAKŻE
Starsze artykuły
Lokalizacja i namierzanie telefonu. Jak namierzyć telefon bez wiedzy w...Wyszukiwarka chomikuj – sprawdź, co znajdziesz w serwisie
Kody do GTA V
Książka telefoniczna online. Abonenci TPSA, T-Mobile, PLUS, Orange i P...
Kto dzwonił? Czyj to numer? Co to za numer telefonu? Aktualizacja
Komentarze