Wiemy, kto został reżyserem

Powstanie sequel filmu „Labirynt” z 1986 roku. Sprawdź fabułę, obsadę i kiedy premiera

„Labirynt” to kultowy film fantasy z lat osiemdziesiątych z Davidem Bowie w roli głównej. Jak donosi portal Deadline, właśnie oficjalnie potwierdzono, że powstanie jego sequel. Stworzenie filmu zleciła wytwórnia TriStar Pictures. Wiadomo już, że film wyreżyseruje Scott Derrickson, twórca takich kinowych hitów, jak „Doktor Strange” czy „Egzorcyzmy Emily Rose”. Produkcją zajmie się Lisa Henson z The Jim Henson Company. Producentem wykonawczym został Brian Henson. Scenariusz do nowego filmu napisała Maggie Levin, znana między innymi za sprawą „Into the Dark: My Valentine”.

Materiały prasowe

Pierwszy „Labirynt” w reżyserii Jima Hensona powstał w 1986 roku. Wystąpili w nim między innymi: David Bowie jako Jareth, Jennifer Connely jako Sarah, a także Toby Froud, Christopher Malcolm i Shelley Thompson. Na razie nie wiadomo, jacy aktorzy wystąpią w sequelu, ani nie podano planowanej daty premiery filmu.

O czym będzie sequel?

Twórcy drugiej części „Labiryntu” nie zdradzili jeszcze jego fabuły. Stara wersja opowiadała o historii szesnastoletniej Sarah, która dzięki niezwykłej książce wkracza do świata fantasy. Każdej osobie, która do niego zawita, pozwala on na spełnienie najskrytszych pragnień. Pewnego dnia rodzice powierzają opiece Sarah młodszego brata, Toby’ego. Nastolatka nie jest zadowolona z tej sytuacji i marzy tylko o chwili spokoju. Wtedy nieopatrznie wypowiada słowa, za sprawą których Toby zostaje wysłany do świata goblinów. Zrozpaczona dziewczyna zaczyna więc błagać o odwołanie tej decyzji. Wkrótce otrzymuje szansę na odzyskanie brata pod jednym warunkiem – musi w ciągu trzynastu godzin przejść przez niebezpieczny labirynt i dotrzeć do zamku znajdującego się za Miastem Goblinów.

Chciałbyś poznać więcej filmów z gatunku fantasy? Dla wielbicieli opowieści o niezwykłych krainach ciekawą propozycją z pewnością będzie „Władca Pierścieni: Drużyna pierścienia”. Jeśli szukasz innych produkcji o zagadkowych i niebezpiecznych wyprawach, możemy również polecić filmy „Więzień labiryntu” oraz „Wszystkowidząca”.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO