Znamy już scenarzystę

Przebudzenie – powstanie ekranizacja powieści Stephena Kinga. Mike Flanagan napisze scenariusz

Stephen King to autor, którego książki należą do jednych z najczęściej ekranizowanych na świecie. Wiele filmów, które powstały na podstawie jego powieści, trwale wpisało się w kanon właściwych sobie gatunków. Okazuje się, że niebawem na ekrany trafi kolejna produkcja inspirowana twórczością pisarza. Studio Warner Bros stworzy adaptację „Przebudzenia” Stephena Kinga, która została wydana w 2014 roku. Wiadomo już, że za scenariusz będzie odpowiadał Mike Flanagan. Nie będzie to jego pierwsze spotkanie z prozą Stephena Kinga. W 2017 roku na Netflixie pojawiła się już wyreżyserowana przez niego „Gra Geralda”. Flanagan jest również twórcą filmu „Doktor Sen” z 2019 roku.

Fotografia poglądowa

Serwis „The Hollywood Reporter” przekazał, że Mike Flanagan już zaczął pisać scenariusz do nowej produkcji, Filmowiec nie wyklucza, ze zajmie się również reżyserią „Przebudzenia”. Producentem filmu został Trevor Macy, który współpracował już wcześniej z Flanaganem przy adaptacji powieści „Doktor Sen”.

Diabelski pakt

Akcja powieści „Przebudzenie” rozpoczyna się pół wieku temu, w małej miejscowości w Nowej Anglii. Mały Jamie pewnego dnia spotyka nowego pastora, który razem ze swoją żoną zamierza odmienić miejscowy kościół. Małżeństwo budzi w okolicznych mieszkańcach wielkie zainteresowanie – mężczyźni skrycie podkochują się w pastorowej, a kobiety i dziewczęta czują podobny pociąg do kaznodziei. Wszystko się jednak zmienia, gdy rodzinę pastora spotyka tragedia. Pastor otwarcie zaczyna wówczas szydzić z Boga i wiary i zostaje wygnany przez parafian. Po latach dorosły już, trzydziestoletni Jamie jest muzykiem i gra w zespole rockowym. Uzależniony od heroiny rockman szuka w nałogu ucieczki od demonów przeszłości. W pewnym momencie jego losy ponownie splatają się z kaznodzieją. To spotkanie niesie ze sobą daleko idące konsekwencje. Zawierają ze sobą pakt, którego nie powstydziłby się sam szatan.

„Przebudzenie” to nie jedyny tytuł powstały spod pióra Stephena Kinga, który ma być ekranizowany w najbliższym czasie. Na długiej liście planowanych ekranizacji prozy pisarza znajdują się również: „Dzieci kukurydzy”, „Bastion”, Talizman”, „Chapelwaite” czy „Stukostrachy”. Nad przeniesieniem „Przebudzenia” na wielki ekran zaczął już wcześniej pracować Josh Boone, ale ostatecznie zrezygnował z tego projektu.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO