Powstaje ekranizacja słynnego komiksu

„Kajko i Kokosz” - ruszyły prace nad serialem!

„Kajko i Kokosz” to jedna z najsłynniejszych polskich serii komiksowych, która zyskała rozgłos również poza granicami naszego kraju. Na jej podstawie stworzono wiele gier komputerowych, a także adaptacji teatralnych. Nic więc dziwnego, że podjęto także decyzję o przeniesieniu przygód dzielnych słowiańskich wojów na ekran. Pierwsze próby w tym kierunku miały miejsce już na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Bielsku-Białej. Ostatecznie jednak nie udało się wcielić tego projektu w życie. Do tych planów powrócono w 2018 roku, kiedy to pojawiły się pierwsze informacje, że powstanie serial animowany, który wyprodukuje warszawskie studio Ego Film. Koncepcja ta zyskała wówczas poparcie ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, która na produkcję serialu przeznaczyła dotację w wysokości 390 tysięcy złotych.

YouTube/screen

W 2019 roku rozpoczęto prace nad pilotem serialu. Jak podaje portal Wirtualne Media, w ostatnim czasie wznowiono prace nad pozostałymi odcinkami serii i trwają właśnie poszukiwania animatorów. Studio zamierza stworzyć łącznie 26 epizodów serialu.

Zachowanie kreski

Wiadomo już, że nowy serial nie będzie animowany w technice 3D, ponieważ twórcy chcą możliwie najwierniej odtworzyć kreskę Janusza Christy, dzięki czemu będzie można nawiązać do oryginalnej estetyki komiksu. Prace nad animacją będą konsultowane z samym autorem „Kajka i Kokosza”, który będzie pomagał w tworzeniu scenariusza, a także opracowaniu plastycznym. Szefowa Ego Film, Ewelina Gordziejuk, w rozmowie z portalem Wirtualne Media wyjaśniła, jak będzie powstawał serial:

Nie chcemy, aby fani byli rozczarowani. To ma być ukłon w stronę twórczości Christy. Serial będzie realizowany w animacji 2D, plastyka będzie oczywiście dostosowana do potrzeb animacji, ale w taki sposób by projekty były rozpoznawalne i zgodne z oryginalną plastyką z komiksów. Fundacja Kreska im. Janusza Christy będzie brała udział w konsultacjach, zarówno jeżeli chodzi o scenariusze, jak i opracowanie plastyczne serii.

Twórcy na razie nie zdradzili planowanej daty premiery nowej produkcji, ani nie poinformowali, gdzie będzie ona emitowana.

Czas oczekiwania na powstanie nowego serialu możecie wypełnić obejrzeniem produkcji poświęconych innym komiksowym bohaterom, takim jak „Avengers: Czas Ultrona” czy „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Ciekawą propozycją może być również „Green Lantern”.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO