Kto zagra Zenka?

Kto zagra Zenka? Powstaje film o królu disco polo

Nie jest już tajemnicą, że powstaje film biograficzny o Zenku Martyniuku. Produkcja ma opowiadać o niezwykłej drodze króla disco polo, która pozwoliła mu zbudować karierę. Nie ukrywajmy, że jest on dziś rozpoznawalną i powszechnie lubianą w naszym kraju, choć spotyka się często także z głosami krytyki. Jak będzie zatytułowany film? Okazuje się, że nie sposób pomylić go z żadną inną produkcją – już w 2020 roku na ekrany kin trafi prawdopodobnie film zatytułowany „Zenek”.

Materiały prasowe

Ciekawość fanów budzi przede wszystkim odtwórca roli Zenka Martyniuka. Już teraz wiemy, kto wcieli się w postać znanego muzyka. Okazuje się, że jest to znany aktor, który na swoim koncie ma naprawdę świetne role. 

Krzysztof Czeczot w roli Zenka Martyniuka

Dziś wiemy, że Zenka Martyniuka zagra przynajmniej dwóch aktorów. W rolę młodego muzyka wcieli się Jakub Zając, Zenka w szczycie jego kariery zagra natomiast Krzysztof Czeczot. Ten drugi znany jest publiczności z ról w filmach takich jak chociażby Drogówka, Dom Zły czy Pitbull. Nowe porządki. Dankę, żonę Zenka, zagra Klara Bielawka. W role rodziców muzyka wcielą się zaś Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk. Reżyserem filmu jest natomiast Jan Hryniak. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale już teraz wiemy, że produkcja wzbudzi ogromne zainteresowanie. 


Zenek Martyniuk – ikona disco polo

Zenek Martyniuk urodził się 23 czerwca 1969 w Gredelach (województwo podlaskie). Jest polskim muzykiem i piosenkarzem, który niemal całe życie związany jest z gatunkiem disco polo.  W roku 1989 założył wraz Mariuszem Anikiejem zespół Akcent, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kapel disco polo w Polsce. Wśród jego najbardziej znanych hitów znajdziemy tytuły takie jak: „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los”. Zenon Martyniuk od 1989 jest żonaty z Danutą, z którą ma syna Daniela (1989). Piosenkarz doczekał się też wnuczki, która urodziła się w roku 2019. Obecnie mieszka w Grabówce, koło Białegostoku. 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO