Polacy pokonali Rosjan i jedną nogą są już w ćwierćfinale. Wyniki meczu

Nasi koszykarze są nie do pokonania w rozgrywkach na mistrzostwach świata. Są zaledwie krok od awansu do ćwierćfinału. Polacy pokonali Rosjan 79:74! I to w jakim stylu! To już czwarty triumf podopiecznych Mike’a Taylora w Chinach.

Rosjanie początkowo mocno przeciągnęli naszych koszykarzy. Na samym początku nie wyglądało to dobrze, bo Polacy przegrywali z Rosjanami 40:29. Udało się jednak obudzić i niemoc w naszym zespole przełamał A.J. Slaughter, a w jego ślady szybko obudził się Ponitka. Potem uaktywnili się już wszyscy – Waczyński rozpoczął drugą połowę od pięciu punktów z rzędu, w końcówce trzeciej kwarty to Koszarek trafił do kosza za trzy punkty, a trzy wolne rzuty doskonale wykorzystał Damian Kulig. Ostatecznie udało nam się doprowadzić do remisu, a później nawet objęliśmy prowadzenie – 64:58.

Sprawdź także: TOP10 najgłośniejszych transferów lata 2019

Najbardziej spektakularna akcja miała miejsce w ostatnich minutach – w asyście upadającego Ponitki z narożnika Aaron Cel rzuca piękną „trójkę”, która daje ogromną nadzieję na wygraną. Potem robi się nieco nerwowo – rzut z dziesięciu metrów trafia Kułagin. Było nerwowo, ale ostatecznie zakończyło się to bardzo pozytywnie dla nas.

Mocno trzymamy kciuki za finał! Z taką grą – może się udać.
Jednocześnie przypominamy, że w swoim drugim meczu w grupie Polska zmierzy się z Argentyną. Początek spotkania o 14:00.

Sprawdź także: Polki w półfinale