Wcale nie zdrowsze...

Pierwsze ofiary e-papierosów w USA

W Stanach Zjednoczonych sześć osób zmarło na chorobę płuc związaną z paleniem e-papierosów. Kilkaset osób jest w trakcie leczenia. Prezydent USA, Donald Trup, zapowiedział, że zakaże sprzedaży smakowych wkładów do e-papierów.

Fotografia poglądowa

E-papierosy groźniejsze niż tradycyjne?

Elektroniczne papierosy do niedawna były uważane za „zdrowszą” alternatywę dla tradycyjnych papierosów. To jednak powoli się zmienia. Wszystko przez tajemniczą chorobę płuc, która zaatakowała palaczy w Stanach Zjednoczonych. Osoby poszkodowane trafiają na oddział intensywnej terapii, gdzie podłączeni zostają do aparatury wspomagającej oddychanie. Nie reagują na antybiotyki, a więc nie jest to infekcja. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób stara się ustalić, który składnik elektronicznych papierosów jest tak szkodliwy.

Wszystko zaczyna się o bólu brzucha, następnie zaczynają się kłopoty z oddychaniem oraz ból w klatce piersiowej, a także ból głowy. Amerykańskie Towarzystwo Medyczne prosi o zaprzestanie palenia e-papierosów, chociaż do momentu rozwikłania co jest przyczyną choroby. Na razie nie wiadomo, czy zachorowania wystąpiły także poza USA.

Sprawdź również: Kolejne psy umierają na skutek tajemniczej choroby 


Wszystko na temat

  • 25 października 2019

Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO