Skąd ta decyzja?

„The Mandalorian” - Pedro Pascal został wykluczony z walki o Złote Globy

„The Mandalorian” jest pierwszym aktorskim serialem, którego fabuła rozgrywa się w świecie „Gwiezdnych Wojen”. W rolę głównego bohatera i łowcy nagród wciela się Pedro Pascal. Ponieważ serial cieszy się wielką popularnością, pojawiły się pogłoski, że Pascal mógłby być za swoją kreację aktorską nominowany do Złotych Globów. Sprawa nie jest jednak tak prosta, jakby się mogło wydawać. Aktor w zasadzie przez cały sezon serialu występuje w masce, którą zdejmuje zaledwie na kilkadziesiąt sekund w ostatnim odcinku pierwszego sezonu. Okazuje się, że z tego powodu gwiazdor nie może ubiegać się o prestiżową nagrodę.

Materiały promocyjne

Pierwszy odcinek serialu „The Mandalorian” ukazał się 12 listopada 2019 roku. Jego akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach, które mogliśmy śledzić w filmie „Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi”. Obecnie trwają prace nad drugim sezonem, którego premiera ma się odbyć w październiku tego roku na platformie Disney+.

Zmiana regulaminu

W ostatnim czasie Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, które zajmuje się przyznawaniem Złotych Globów, postanowiło dodać specjalny punkt do regulaminu, który ma rozwiać wszelkie wątpliwości co do szans Pedra Pascala na otrzymanie nagrody. Wprowadza on zasadę, zgodnie z którą role wyłącznie głosowe nie mogą się kwalifikować do żadnych nagród w kategoriach aktorskich. W ten sposób gwiazdor „The Mandalorian” został pozbawiony możliwości rywalizowania o prestiżową statuetkę. Warto przy tym zaznaczyć, że aktor nie odgrywał mandaloriańskiego łowcy nagród we wszystkich scenach serialu. Wielokrotnie był zastępowany przez Brendana Wayne’a, wnuka słynnego Johna Wayne’a.

Czekacie na drugi sezon „The Mandalorian”? W tym czasie możecie przypomnieć sobie inne filmy związane z uniwersum „Star Wars”, takie jak „Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo” czy „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Z pewnością spodoba wam się także „Dystrykt 9”.Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO