Dopadła ją sprawiedliwość?

Opiekunka Violetty Villas trafiła do więzienia. Elżbieta B. skazana za znęcanie się

Minęło już osiem lat od śmierci słynnej piosenkarki, Violetty Villas. Swoje ostatnie lata życia wokalistka spędziła w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Opiekowała się nią wówczas Elżbieta B., której zachowanie po pewnym czasie zaczęło wzbudzać wątpliwości rodziny wokalistki oraz mediów. Odcięła bowiem Villas od świata zewnętrznego i nikogo nie do niej nie dopuszczała. Po śmierci gwiazdy okazało się, że dom znajdował się w opłakanym stanie – zaniedbane pomieszczenia wypełniały odpadki i odchody zwierząt. Szczególnie szokujące okazały się także wyniki sekcji zwłok artystki.

AKPA

Oględziny wykazały, że Villas przed śmiercią była bita i głodzona. Jej ciało pokrywały liczne zadrapania, krwiaki i odleżyny. Widać też było ślady po wyrwanych włosach. U kobiety wykryto złamanie żeber, mostka oraz szyjki kości udowej z przemieszczeniem. Jej ciało było skrajnie odwodnione. Stwierdzono też, że była chorą na miażdżycę, marskość wątroby i że przeszła rozległy udar mózgu.

Zarzuty

Elżbiecie B., która zajmowała się piosenkarką, postawiono zarzuty znęcania się. Kobieta jednak nie przyznawała się do winy i przez długi czas nie chciała opuścić domu po zmarłej artystce, która rzekomo podpisała testament mówiący, że Elżbieta B. jest jego spadkobierczynią. Biegłym udało się jednak podważyć ważność testamentu i udowodnić, że Villas podpisała dokument znajdując się pod wpływem manipulacji i złego stanu zdrowia. Syn piosenkarki Krzysztof Gospodarek przez lata ubiegał się o odzyskanie domu po matce i ukaranie jej opiekunki, która skutecznie utrudniała mu wcześniej z nią kontakt. Ostatecznie kobieta wyprowadziła się z zajmowanego przez siebie domu.


Wyrok

Elżbieta B. została w czerwcu skazana przez sąd na 1,5 roku więzienia. W uzasadnieniu podano, że zmuszała piosenkarkę do picia alkoholu, głodziła ją, zamykała w zimnym pokoju oraz wpędzała w manię prześladowczą. Przez długi czas nie można było jednak wykonać wyroku, ponieważ kobieta nie stawiała się na odbycie swojej kary. Dopiero w tym roku, 17 stycznia pod groźbą przymusowego odprowadzenia na policję, Elżbieta B. stawiła się w areszcie w Opolu. Opiekunka Violetty Villas znajduje się obecnie w zakładzie karnym.

Zobacz także: Utwory Violetty Villas


Komentarze


  • 16 lutego 2020
  • aas

Co zrobił jej syn żeby skończyć z tą gehenną którą przeżywała.

Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO