Portugalska maszyna

Niesamowite osiągnięcie Cristiano Ronaldo!

W poniedziałkowy wieczór w Kijowie odbyło się spotkanie reprezentacji Ukrainy i Portugalii. Mecz był rozgrywany w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Niespodziewanie wygrali Ukraińcy, którzy tym samym zapewnili sobie kwalifikacje do turnieju głównego. Ten wieczór był jednak wyjątkowy także dla żywej legendy reprezentacji Portugalii – Cristiano Ronaldo. Podyktowany w 72’ minucie rzut karny został przez niego zamieniony na bramkę numer 700 w jego zawodowej karierze. 

Materiały prasowe

Bogata w trofea, rekordy i niesamowite osiągnięcia kariera CR7, przełożyła się na setki bramek w klubach i reprezentacji. Zawrotna liczba 700 bramek z pewnością zostanie poprawiona – Portugalczyk nie myśli bowiem o zakończeniu piłkarskiej kariery.

700 bramek – gdzie i jak były strzelane?

Swoją przygodę z profesjonalną piłą zaczynał w Sportingu Lizbona, dla którego zdobył 5 bramek. Następnie przeniósł się do Manchesteru United, w którego barwach 118 razy wpisywał się na listę strzelców. Do Realu Madryt przechodził już ze statusem supergwiazdy – potwierdził go zostając najlepszym strzelcem w historii klubu i strzelając aż 450 bramek dla Królewskich. Po wielu sezonach spędzonych w Hiszpanii, CR7 zdecydował się na przeprowadzkę do Włoch. To właśnie w barwach Juventusu możemy teraz podziwiać jednego z najlepszych piłkarzy w historii – dla Starej Damy zdołał strzelić już 32 bramki. Portugalczyk brylował także przez wszystkie lata kariery w reprezentacji – dla swojej kadry uzbierał już 95 bramek (w tym jedną we wczorajszym spotkaniu).

Jak strzela bramki Ronaldo?

 

Wiodącą nogą Portugalczyka jest prawa – nic więc dziwnego, że strzelił nią aż 444 bramki w karierze. Znacząco ustępuje jej lewa, za której pomocą 126 razy skierował piłkę do siatki. Uderzenia głową CR7 pozwoliły futbolówce odnaleźć drogę do bramki 128 razy. Dwukrotnie udało mu się strzelić bramkę innymi częściami ciała. Wszystko wskazuje na to, że niebywałe osiągnięcie zostanie wyśrubowane. Jak prezentują się zdobycze strzeleckie innych aktywnych piłkarzy na tle Cristiano Ronaldo? Drugi w zestawieniu Leo Messi ma na swoim koncie 672 bramki. Najwyżej notowanym Polakiem jest Robert Lewandowski, który w swojej karierze uzbierał już 447 trafień. 

 


2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO