Czy to wejdzie do Polski?

Netflix zawiesza próbny miesiąc. W zamian za to - Narcos za darmo

Netflix wkracza w zupełnie inną fazę, jeśli chodzi o udostępnianie treści na platformie, a także zachęcanie potencjalnych klientów do zakupu. Do tej pory wszędzie była możliwość skorzystania z darmowego miesiąca próbnego. Dzisiaj - takiej możliwości w Polsce nie ma, a w USA właśnie została wyłączona. W zamian za to Netflix postawił na zupełnie inne metody płatności. 

Koniec darmowego miesiąca na Netflix

Netflix postanowił iść krok dalej. Po tym, jak zarząd platformy zdecydował, aby zawiesić program darmowego miesiąca - pojawiły się nowe pomysły na promocję. Firma będzie w zupełnie inny sposób promować swoje usługi. 

Takie działania nie powinny nas wcale dziwić. W Polsce już od dłuższego czasu wyłączony jest darmowy miesiąc próbny, a zamiast niego - każdy nowy klient może skorzystać ze zniżki na dwa pierwsze miesiące subskrypcji. 

Materiały promocyjne serialu

Platforma jest tak popularna, że już nie potrzebuje proponować nowym klientom darmowego dostępu do swojej biblioteki. Widać, że Netflix chce postawić na zupełnie inne kanały promocji. O ile w Polsce są to rabaty, tak w USA firma postanowiła... udostępnić część produkcji zupełnie za darmo. W zakładce "watch-free" znajduje się kilka flagowych produkcji Netflixa, które można obejrzeć w 100% darmowo. Wśród nich są pilotażowe odcinki "Stranger Things" i "Szkoły dla elity", a także filmy "Dwóch papieży" czy "Nie otwieraj oczu". 

Jak się okazuje - Netflix planuje nawiązać bardzo ścisłą współpracę z platformą Pluto TV, na której całkowicie za darmo udostępni wszystkie pięć sezonów serialu "Narcos". Być może to serial na próbę, a z czasem inne produkcje pojawią się tam za darmo. Mamy również cichą nadzieję, że taka opcja pojawi się także w Polsce. Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO