Wszystko, co musisz o tym wiedzieć

Netflix będzie pobierał opłaty za współdzielenie konta

Netflix od bardzo długiego czasu rozważa wprowadzenie opcji opłat za współdzielenie konta. Okazuje się, że to nie były tylko plotki. Platforma wprowadzi dodatkową opłatę. Ile trzeba będzie zapłacić za dodatkowych użytkowników? 

Materiały poglądowe, CANVA

Netflix - opłaty za współdzielenie konta 

Netflix nie traci już użytkowników - zyskał ich 2,4 mln. Nie da się jednak ukryć, że jest to dla nich nie najlepszy rok. Dlatego, aby nadrobić straty, Netflix zdecydował się wprowadzić tańszy abonament z reklamami. Teraz okazuje się, że zamierza także wprowadzić opłaty za współdzielenie konta. 

Netflix ma wprowadzić to rozwiązanie w 2023 roku. Podczas testów prowadzonych w Ameryce Południowej opłata za takie współdzielenie wynosiła 2,99 dolarów. To jedna czwarta kwoty, jaką tamtejsi użytkownicy płacą miesięcznie za plan podstawowy. Jeśli takie rozwiązanie zostanie wprowadzone w Polsce, to koszt za każde subkonto będzie wynosił 7,25 zł. Aby decyzja o zakładaniu własnych kont była łatwiejsza - Netflix pozwoli na przeniesienie swojego profilu z ustawieniami, historią oglądania itp. na inne konto. 


Jeśli nie chcecie płacić za współdzielenie konta, ciekawą opcją może być wybranie pakietu z reklamami. W ciągu jednego seansu ma pojawiać się od czterech do pięciu minut reklam; nie będzie możliwe także pobieranie odcinków, a niektóre tytuły w ogóle nie będą dostępne ze względu na ograniczenia licencyjne. Maksymalna jakość odtwarzanego wideo na takim koncie będzie wynosiła 720p. 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO