Proste, łatwe i przyjemne

Najlepsze seriale do nauki angielskiego

Od zawsze mówi się, że to praktyka czyni mistrza. A jak inaczej uczyć się języków, jeśli nie poprzez seriale? Często słownictwo jest banalnie proste, wymowa płynna i dzięki temu osłuchujemy się z różnego rodzaju zwrotami, których warto używać. Takie sposoby nauki wyróżnia się jako najlepsze. Dlatego przedstawimy wam pięć najlepszych produkcji, które pomogą wam nauczyć się skuteczniej języka angielskiego. 

Materiały promocyjne serialu

Przyjaciele 

Popularny sitcom z lat 90. Serial opowiada o grupie przyjaciół, którzy są ze sobą na dobre i na złe. Wymowa jest tutaj płynna, zwroty proste, ale znajdziecie tutaj mnóstwo idiomów, zwrotów i wyrażeń, które wam się przydadzą. Wystarczy wejść na HBO GO, odpalić "Przyjaciół", włączyć polskie napisy i gotowe. Najczęściej nauczyciele angielskiego proponują właśnie taki sposób na naukę wymowy - na podstawie tego właśnie serialu. 

Seks w wielkim mieście

Serial opowiada o czterech niezależnych, pięknych kobietach. Carrie, Miranda, Samantha i Charlotte - różne, ale łączy je jedno. Samotność w wielkim mieście. Dzięki temu serialowi na pewno uda się wam opanować wiele różnych, przydatnych zwrotów. Tutaj również wymowa jest bardzo wyraźna, aktorzy mówią spokojnie i nie są chaotyczni. Dlatego na pewno nauka nie pójdzie w las. Jak w przypadku poprzedniej produkcji - "Seks w wielkim mieście" znajdziecie na HBO GO. 


Różowe lata 70. 

Perypetie nastolatków w latach 70. Serial przedstawia nam Erica Formana, jego dziewczynę, Fez, Jackie i Michaela. A także ich rodziców. Cała grupa przyjaciół codziennie przesiaduje w piwnicy u Erica, rozmawiając dosłownie o wszystkim - o przyszłości, rodzicach i innych, ważnych sprawach. Jest więc sporo słownictwa, które warto przyswoić. "Różowe lata 70." pomogą wam w skutecznej nauce języka angielskiego. 

Teoria wielkiego podrywu 

Przenosimy się do stanu Kalifornia, do USA. To właśnie w Pasadenie rozgrywają się historie pięciu głównych postaci: geniuszy, niezwykle wykształconych, ale nie do końca przystosowanych do życia w społeczeństwie. Ale wiele w ich życiu się zmieni, kiedy w grę wejdzie miłość. Słownictwo naukowe? Proszę bardzo. A oprócz tego mnóstwo innych, przydatnych zwrotów po angielsku. "Teoria wielkiego podrywu" czeka na was na HBO GO

Jak poznałem waszą matkę 

Serial typu sitcom, który podobnie, jak "Przyjaciele", pozwoli wam na lepsze zapoznanie się z językiem angielskim, popularnymi zwrotami, idiomami i wyrażeniami. Produkcja opowiada o Tedzie, który wspomina dawne lata. Opowiada on swoim dzieciom o tym, jak poznał ich matkę. Spodoba się wam. "Jak poznałem waszą matkę" możecie obejrzeć na Netflix

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO