Top 5

Najlepsze filmy familijne. Zobacz wybór TOP 5 najlepszych filmów do obejrzenia z całą rodziną

Czasem nie ma lepszego sposobu na relaks, niż spędzenie wspólnych chwil z bliskimi przed telewizorem. Idealną propozycją w takim przypadku jest kino familijne, które zapewni odpowiednią dawkę rozrywki i humoru każdemu, bez względu na wiek. Filmy tego rodzaju nie tylko są przyjemne w odbiorze i pozwalają na przeżycie razem z bohaterami niesamowitych przygód, ale nieraz często niosą ze sobą pewną naukę. Postanowiliśmy wybrać pięć propozycji, które z pewnością pomogą wam w wyborze odpowiedniego filmu na wieczór z całą rodziną:

1. „Coco” (2017)

Film „Coco” przedstawia historię małego chłopca Miguela, który dorasta w meksykańskiej rodzinie. Jego bliscy z pewnego ważnego powodu nie przepadają za muzyką. Miguela ciągnie jednak do niej i marzy o tym, aby pójść w ślady swojego przodka i zostać muzykiem. Niespodziewanie podczas trwającego Święta Zmarłych, chłopiec ląduje w krainie zamieszkiwanej przez umarłych. Poznaje tam przyjaznego, choć nieco cwaniackiego Hectora. Wkrótce Miguel odkrywa pewne niezwykłe fakty.

Fotografia poglądowa

2. „E.T.” (1982)

Film opowiada o przyjaźni chłopca o imieniu Elliot z zagubionym kosmitą, który przypadkowo zostaje zostawiony na Ziemi przez swoich pobratymców. Elliot znajduje go i pomału pokonując swój strach przed nieznanym, postanawia zaopiekować się dziwnym przybyszem. Wkrótce będzie musiał stoczyć prawdziwą walkę o życie swojego nowego przyjaciela i zapewnienie mu bezpiecznego powrotu do domu.

3. Filmy z serii „Shrek”

Filmy o przygodach Shreka przedstawiają losy tytułowego bohatera, który jest dość gruboskórnym ogrem. Poznajemy go w momencie, gdy próbuje zaznać spokojnego życia na swoich ukochanych bagnach, jednak skutecznie uniemożliwiają mu to okoliczni mieszkańcy W pewnym momencie do jego domu przybywają postaci z bajek, które zostały wypędzone przez złego Lorda Farquaada. Shrek mając dość niepożądanych gości porozumiewa się z arystokratą i wyrusza na ratunek księżniczce Fionie, aby Farquaad zwrócił krainę bajkowym postaciom. Gdy ogr dociera do Fiony, wszystko zaczyna przybierać zupełnie nieoczekiwany obrót.


4. „Krzysiu, gdzie jesteś?” (2018)

Postaci Kubusia Puchatka raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Film Marca Forstera to jednak zupełnie nowa odsłona przygód poczciwego misia, którą warto zobaczyć. Akcja filmu rozgrywa się, gdy Krzyś już jest dorosły. W pewnym momencie w jego życiu wszystko zaczyna iść po złym torze. Wtedy jego przyjaciele z dzieciństwa postanawiają opuścić Stumilowy Las i przybyć do jego domu w Londynie. Jak można się spodziewać, wprowadzi to sporo zamieszania.

5. „Bella i Sebastian” (2013)

Film przedstawia historię ośmioletniego Sebastiana, który mieszka ze swoim dziadkiem w wiosce u podnóża francuskich Alp. W pewnym momencie mieszkańców miejscowości obiega informacja, że po okolicy grasuje dzikię zwierzę. Sebastian podczas jednego ze spacerów spotyka bezpańskiego psa, z którym się zaprzyjaźnia i nadaje mu imię Bella. Dorosłym jednak nie podoba się jego nowy towarzysz i obwiniają Bellę o zagryzanie pasących się owiec. Chłopiec będzie musiał udowodnić im, że jego pies jest niewinny.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO