Wystąpi w filmie „Życie przed sobą”

Sophia Loren po latach wraca do aktorstwa. Wystąpi w filmie „Życie przed sobą” Netflixa

Sophia Loren wróciła do aktorstwa. Niebawem będziemy mogli zobaczyć legendarną aktorkę we włoskim dramacie zatytułowanym „Życie przed sobą”. Film będzie reżyserowany przez jej syna, Edoardo Pontiego i powstanie we współpracy z Netflixem, który nabył prawa do jego dystrybucji. 85-letnia aktorka w filmie wcieli się w rolę Madame Rosy, która jest polską Żydówką ocalałą z Holokaustu. Kobieta w pewnym momencie nawiązuje kontakt z chłopcem o imieniu Momo, który jest 12-letnim senegalskim imigrantem. Wkrótce między nimi wytwarza się głębsza więź.

Netflix/materiały prasowe

Film „Życie przed sobą” jest adaptacją powieści Romaina Gary’ego o tym samym tytule. Książka ta doczekała się już wcześniej pierwszej ekranizacji. W 1977 roku nakręcił ją Mosze Mizrachi, który dostał za swoje dzieło Oscara. Nową wersję filmu będzie można oglądać na Netflixie.

Entuzjazm aktorki

Sophia Loren wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że niezmiernie cieszy ją wizja wspólnej pracy z Netflixem. Aktorka stwierdziła:

W mojej karierze pracowałam z największymi studiami filmowymi, ale mogę śmiało powiedzieć, że żadna z nich nie miała tak szerokiego zasięgu i różnorodności kulturowej. Właśnie za to uwielbiam Netflixa.

Legenda kina

Sophia Loren jest żywą legendą światowego kina. Włoszka zasłynęła swoimi rolami zarówno w europejskich, jak i amerykańskich produkcjach. Dzięki swojemu dorobkowi została umieszczona na 21. miejscu listy największych aktorek wszech czasów American Film Institute. Jest laureatką Oscara za rolę w filmie „Matka i córka” (1960) w reżyserii Vittorio De Siki. W 1991 roku przyznano jej także honorowego Oscara za całokształt twórczości. Często odgrywała role głośnych i nieraz wulgarnych kobiet zamieszkujących włoskie przedmieścia.

Aktorka dwukrotnie wyszła za reżysera Carla Pontiego – była jego żoną w latach 1957-1962 i od 1966 roku do jego śmierci w 2007 roku. Loren ma dwóch synów: Carla Pontiego Jr., który jest dyrygentem i pianistą oraz Edoarda Pontiego, który jest reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO