Niedzielne zawody w Predazzo

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Predazzo: Kubacki trzeci na podium, Żyła i Stoch za nim

Ten sezon zimowy można zdecydowanie zaliczyć do udanych. Dawid Kubacki, niedawny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, poszerzył właśnie swoją listę sportowych sukcesów. W odbywających się w zeszły weekend zawodach Pucharu Świata w Predazzo zajął dwukrotnie, w sobotę oraz niedzielę, trzecie miejsce. Oznacza to, że niedzielny konkurs był szóstym z rzędu, w którym stanął na podium. Niewiele więc już brakuje sportowcowi, aby stać się rekordzistą w tym zakresie. W niedzielnych zawodach tuż za podium znaleźli się za to Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy ex aequo zajęli czwarte miejsce.

AKPA

Zwycięzcą niedzielnego konkursu w Predazzo został niemiecki skoczek i lider Pucharu Świata, Karl Geiger.

Skoki Polaków

Już w pierwszej serii niedzielnych zawodów bardzo dobrze wypadli Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Stoch skoczył na 103 metry i był trzeci, natomiast Kubacki skoczył na 103,5 metra, jednak brakowało mu 1,8 punktu do miejsca na podium. Piotr Żyła z kolei skoczył na 101 metrów, co dało mu ósmą pozycję. Po drugiej serii Kubackiemu udało się wyprzedzić Stocha i uplasować się na trzeciej pozycji. Piotr Żyła natomiast oddał świetny skok na 104 metry, dzięki czemu z ósmej pozycji przesunął się na czwartą, którą zajął ostatecznie wraz z Kamilem Stochem.

W pierwszej serii konkursu awansował także Stefan Hula, który zajął 25 miejsce po oddaniu skoku na 96 metrów. W drugiej serii nie udało mu się jednak utrzymać tej pozycji – skoczył na 96,5 metra, co poskutkowało zajęciem 28 miejsca. Po skokach w pierwszej serii odpadli za to Jakub Wolny, który skoczył na 97 metrów oraz Maciej Kot, który skoczył na 95 metrów.