Zgorszyli polskich widzów?

Magia Nagości. KRRiT ukarała Kino Polska TV za program na Zoom TV

Program "Magia nagości" przywędrował do nas z Wielkiej Brytanii. Format "Naked Attraction" cieszył się tam dużą popularnością - widzowie tam nie czują się zgorszeni zbyt wieloma rzeczami, co często widać po innych brytyjskich produkcjach. Okazuje się jednak, że Polska nie była na to gotowa. Okazuje się, że program randkowy, gdzie uczestnik lub uczestniczka wybiera sobie partnera lub partnerkę na randkę wyłącznie na podstawie jego wyglądu, w Polsce nie przejdzie. I chociaż program miał drugie dno - nie każdy docenił fakt, że "Magia nagości" chce sprawdzić, czy taki wybór partnera wpływa w jakiś sposób na długość i powodzenie związku. W Polsce obie wersje programu są transmitowane na Zoom TV. I właśnie ta stacja telewizyjna została ukarana przez KRRiT. 

YouTube.com

Magia nagości ukarana przez KRRiT 

4 listopada 2022 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję w sprawie "Magii nagości", która nadawana jest przez Zoom TV. Telewizja została ukarana grzywną w wysokości 40 tysięcy złotych. Powodem jest wyemitowanie brytyjskiej wersji programu o godzinie 23:02 22 listopada 2021 roku. Złamanie przepisów dotyczyło także przekazów medialnych.

Zoom TV to nie jedyna telewizja, którą ukarano. KRRiT postanowił także ukarać telewizję Polsat za błędne oznaczenie wiekowe. Film "Z księżyca spadłeś?" został na Polsat Box Go uznany za film odpowiedni dla osób od 16 roku życia, ale podczas emisji na antenie Polsatu o godzinie 13:25 został on oznaczony jako dozwolony od 12. roku życia. Ponadto produkcji dla osób 16+ nie wolno emitować przed godziną 20:00. Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO