Absolutnie klasyki

Jakie bajki obejrzeć na Disney+? TOP5 filmów na platformie Disney Plus

Disney+ to w Polsce stosunkowo nowa platforma streamingowa. Oprócz wielu ciekawych seriali i filmów, które można tam znaleźć m.in. od Marvela, można również oglądać bajki. Dzieciaki często oglądają teraz różnego rodzaju tytuły, które wyszły na przestrzeni lat, a przecież jest całe mnóstwo ciekawych produkcji, na których wychowywały się dzieci wiele lat wstecz, a które wspominają z pewną nostalgią. Dlatego przygotowaliśmy ranking pięciu najlepszych filmów dla dzieci, które można znaleźć na platformie Disney+. 

Materiały promocyjne filmu

Król Lew 

Klasyczna bajka z 1994 roku. "Król Lew" to produkcja, którą prawdopodobnie oglądały wszystkie dzieci w latach 90. i 00.. Opowiada o rodzinie lwów, która żyje sobie na lwiej skale. Mufasa doczekał się wspaniałego syna - Simby. Jest on niesforny, szuka przygód i chciałby być większy, niż jest w rzeczywistości. To świetna okazja dla Skazy, brata Mufasy, aby zostać królem. Wykorzysta w tym celu naiwność i ciekawość Simby. Kiedy Mufasa ginie, Skaza przekonuje go, że to wszystko jego wina i każe uciekać. Przetrwać pomagają mu Timon i Pumba, którzy uczą go, że najważniejsze w życiu to wyznawanie "hakuna matata". Ale, nawet jeśli Simba chciał zapomnieć o lwiej skale, to nigdy lwia skała nie zapomniała o nim... 

Epoka Lodowcowa 

Któż nie znałby bajki o prehistorycznych zwierzętach, które biorą udział w wielkiej migracji zwierząt, co spowodowane jest nadciągającą epoką lodowcową? Stajemy się widzami podróży mamuta, leniwca i tygrysa szablozębnego, które chcą oddać ludzkie dziecko jego plemieniu. Nie każdy jednak ma w tym trio dobre zamiary... Niesprzyjające warunki i czekające na nich niebezpieczeństwa sprawią, że będziemy widzami przezabawnych sytuacji. A wszystko to przerywane szaloną wiewiórką, która pragnie mieć swojego orzecha dla siebie. "Epoka lodowcowa" to kupa śmiechu nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. 

WALL·E

Głównym bohaterem tej bajki jest sympatyczny, nieco zardzewiały robot "Wall-E" (czyli Wysypiskowy Automat Likwidująco-Lewarujący. E-klasa). 700 lat - tyle właśnie czasu samotnie próbuje uprzątnąć bałagan i to, co pozostawili po sobie ludzie. To nie jest proste zadanie, bo, jak to między ludźmi bywa, konsumpcjonizm zniszczył i zdegenerował planetę. Ale oto jest i ona! Piękna, nowoczesna, myśląca EVE. Razem będą próbowali ogarnąć to, co zostało na Ziemi po ludziach. A Wall-E odkryje, że budzą się w nim uczucia. Czy maszyna jest do nich zdolna? Niesamowity film, który trzeba zobaczyć. 


Zwierzogród 

Nick Bajer to szczwany lis. A zakresem jego działalności jest Zwierzogród, czyli pierwsza metropolia w całości zamieszkana przez zwierzęta. Nick para się drobnymi oszustwami, jak na sprytnego lisa przystało. Z kolei Judy Hopps jest pierwszą króliczką, która została zatrudniona w policji. I to wcale nie jest proste zadanie, bo będzie musiała się wykazać. Chytry lis, w wyniku różnego rodzaju wypadków, będzie jej partnerował w rozwiązywaniu skomplikowanej zagadki kryminalnej. Komediowa bajka dla dzieci, która sprawia, że "Zwierzogród" to doskonale spędzony czas. 

Odlot 

Na sam koniec jedna z najbardziej wzruszających i pięknych bajek. 70-letni Carl, po tym jak odchodzi jego ukochana żona, postanawia, że zmieni swój dom w statek powietrzny i odleci prosto do Ameryki Południowej, aby spełnić swoje marzenie. Całkiem przypadkowo na pokład dostaje się ośmioletni skaut. I w ten oto sposób on, skaut i pies będą razem przemierzali świat, ale pamiętając o tym, by zawsze zjeść obiad o 15:30. Jeśli chcecie zobaczyć nieco więcej np. o przygodach pieska, możecie obejrzeć "Szalone przygody Asa". Chyba, że starczy wam "Odlot". 

Oczywiście wspaniałych bajek na platformie Disney+ jest znacznie więcej, ale te pięć szczególnie skradło nasze serce. Musicie zobaczyć je wszystkie. A jakie są wasze ulubione produkcje na platformie Disney+? 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO