Kupowanie używanej gitary. Poradnik jak kupić używaną gitarę na Spokeo.pl
Kupowanie używanej gitary
W życiu wielu z nas pojawił się moment, w którym zainspirowani swoim ulubionym muzykiem lub zespołem postanowiliśmy zacząć tworzyć sami. Do tego potrzebujemy oczywiście instrumentu. W naszych domach często możemy znaleźć zakurzone instrumenty, na których niegdyś grali nasi rodzice lub rodzeństwo, niestety poszły one w odstawkę. Jeśli nasz dom do takich nie należy, lub nie mamy tego czego potrzebujemy, trzeba pomyśleć o zakupie. Najczęstszy wybór pada na gitarę, elektryczną lub akustyczną, w zależności od inspirującej nas muzyki. Wybór na rynku tych instrumentów jest olbrzymi. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych a kończą nawet na kilkudziesięciu. Naszym zdaniem, na pierwszą gitarę nie trzeba wydawać więcej niż 500-700 zł. Oczywiście jeśli budżet nam na więcej to nie będziemy się przecież wtrącać. Niemniej, za podaną przez nas kwotę dostaniemy już sprzęt z dobrej półki, który nie zniechęci nas do dalszej gry swoją toporną obsługą i jakością wykonania.
Co jest lepsze? Gitara używana czy nowa?
Doświadczenie podpowiada, że nie warto kupować instrumentów nowych, prosto ze sklepu. Przynajmniej jeśli nie chcemy wydawać na nie większych kwot. W przypadku założonego przez nas budżetu sugerujemy poszukiwania gitar na rynku wtórnym. Miejsc, w których ogłaszają się posiadacze takich instrumentów jest wiele. Od najpopularniejszych sklepów internetowych jak Allegro.pl lub Olx.pl, czy Gumtree.pl po rozmaite grupki na portalach społecznościowych np. Facebook. Ogłaszający się tam ludzie to w większości przypadków muzycy, którzy korzystali aktywnie ze swoich instrumentów. Mając to na uwadze, należy odpowiednio podejść do procesu kupna. Poniżej wypunktowaliśmy kilka rad dla tych, co planują zakupić gitarę używaną:
1. Nie sugeruj się ceną. Jeśli instrument jest droższy niż inne, to wcale nie musi oznaczać, że jest też od nich lepszy.
2. Jeśli masz możliwość, przetestuj interesujący Cię przedmiot przed przystąpieniem do zakupu. Jeśli nie możesz zrobić tego na miejscu u sprzedającego, postaraj się znaleźć sklep muzyczny, lub kogoś kto taki sprzęt posiada i udostępni Ci do testów.
3. Jeśli w grę wchodzi tylko wysyłka, zawsze poproś o jak najwięcej zdjęć z różnych pozycji, byś mógł ocenić czy stan opisywany zgadza się z faktycznym. Poproś też o zdjęcia bezpośrednio przed zapakowaniem i wysłaniem, oraz zdjęcia gotowej do nadania paczki. W razie jakichkolwiek uszkodzeń powstałych podczas transportu będziesz miał dowód na to, że winę ponosi dostawca.
4. Zawsze wybieraj opcję przesyłki za pobraniem. Według nas to oczywiste, że płaci się za coś co się zobaczy na własne oczy, a nie w ciemno. Niestety, na świecie wielu jest oszustów, którzy robią jak najlepsze wrażenie, by finalnie nabić Cię w bambuko i przysłać np. podrobioną gitarę.
Stosując się do powyższych porad zminimalizujesz ryzyko nieudanego zakupu i rozczarowania. Mam nadzieję, że twój przyszły zakup będzie udany i stanie się początkiem wielkiej kariery muzyka!
Wszystko na temat:
Wszystkie tagi-
26 czerwca 2019
Czy już oglądałeś