Kto na jego miejsce?

Jacek Kurski odwołany z pozycji prezesa TVP

Jacek Kurski chyba się tego nie spodziewał (wbrew wszędzie panującym informacjom, że tak, pojawiają się również takie, w których Kurski został zwolniony "z zaskoczenia"). Polityk, który od 2016 roku był prezesem Telewizji Polskiej, został w dniu 05.09. odwołany z pozycji, jaką zajmował. Za tą decyzją stoi Rada Mediów Narodowych, a wniosek o jego odwołanie został złożony przez przewodniczącego RMN - Krzysztofa Czabańskiego. 

flickr.com

Koniec ery Kurskiego 

I chociaż Kurski dopiero co został zwolniony - jego stołek nie czekał długo. Pozycję prezesa TVP zajął Mateusz Matuszkowicz, który w latach 2017-2018 pełnił obowiązki dyrektora TVP1. 

Wszystko odbyło się na zdalnym posiedzeniu RMN. To budzi kontrowersje. Chociaż sam Jacek Kurski skomentował na Twitterze swoje zwolnienie w ten sposób:

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP.

To mówi się, że jego zwolnienie nie do końca zostało z nim ustalone, a wszystko przeprowadzono za jego plecami. Ma to mieć związek z Jarosławem Kaczyńskim i spadkiem oglądalności.  


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO