Koniec marzeń o ćwierćfinale

Iga Świątek przegrała z Anett Kontaveit. Odpadła z Australian Open i straciła ćwierćfinał

Iga Świątek tej nocy stoczyła zaciętą walkę na kortach wielkoszlemowego Australian Open. Po niemal trzech godzinach meczu, przegrała z Estonką Anett Kontaveit 7:6(4), 5:7, 5:7. Przekreśliło to jej szanse na wejście do ćwierćfinału, co stanowiłoby historyczny sukces w jej karierze. Pojedynek był niezwykle wyrównany i trzymał w napięciu do samego końca. Początkowo Estonce nie szło najlepiej i na prowadzeniu była Świątek. Jednak nagle sytuacja uległa zmianie - Polka zaczęła popełniać coraz więcej błędów, a Kontaveit zaatakowała ze zdwojoną siłą. Estonka w trzeciej partii prowadziła już 5:1. Polskiej tenisistce udało się jeszcze doprowadzić do wyrównania. Niestety, nie udało jej się zmienić przez to wyniku meczu. W rezultacie, Świątek zakończyła turniej na podobnym etapie, na którym odpadła w zeszłym roku w Rolland Garros.

youtube.pl

Po przegranym meczu, żeby ukryć łzy Polka nakryła głowę ręcznikiem i szybko poszła do szatni.

Sukcesy Igi

To był pierwszy występ 18-latki po spowodowanej kontuzją przerwie. Od początku Australian Open Świątek szła jak burza – eliminowała kolejno Timeę Babos, Carlę Suarez i Donnę Vekić. Każdą ze swoich rywalek pokonywała w dwóch setach. Dopiero przy starciu z Kontaveit napotkała problemy – wygrała w pierwszym secie, ale w dwóch kolejnych już zaczęła przegrywać. Mimo odpadnięcia z turnieju, Świątek wywołała bardzo dobre wrażenie wśród komentatorów i innych tenisistów. Swoje uznanie dla osiągnięć córki wyraził również jej ojciec:

Jak wszyscy, którzy oglądali ten pojedynek, czuję pewien niedosyt ze względu na rezultat, ale z drugiej strony jestem pod wrażeniem tego, jak Iga cały czas się starała. Nie odpuściła ani na moment.