Nie zobaczymy filmu w kinie?

Godzilla kontra Kong - HBO i Netflix walczą o prawa

The Hollywood Reporter nieoficjalnie poinformował, jakoby Netflix próbował wykupić prawa do dystrybucji VOD filmu "Godzilla kontra Kong". Według Reportera chcą oni zapłacić 200 milionów dolarów, aby móc pokazać swoim widzom na platformie tę produkcję. Ale może nie być tak prosto. Według ich informatorów - WarnerMedia nie odpowiedziała na propozycję platformy, ponieważ sami przygotowują ofertę dla... HBO Max. 

Godzilla kontra Kong na Netflixie? 

Póki co w tej sprawie Legendary Pictures nie zabrało głosu. Rzecznik prasowy Warner Bros. skomentował sytuację w taki sposób: 

Planujemy premierę filmu Godzilla kontra Kong w kinach w 2021 roku zgodnie z planem 

Nie dziwi nas to - dopóki jakakolwiek umowa nie zostanie podpisana - wszystko ma być tak, jak ustalono. 

Materiały promocyjne filmu

Jeśli Netflixowi uda się wykupić prawa do dystrybucji VOD to film będzie dostępny dla wszystkich użytkowników i będą mogli obejrzeć go sobie w domu. Jeśli jednak WarnerMedia wybierze HBO Max (a jest to bardzo prawdopodobne) to w Polsce nie mamy co liczyć na to, że szybko obejrzymy sobie ten film. Będzie to taka sama sytuacja, jaka miała miejsce z Wonder Woman 1984. To znaczy - film ma premierę na VOD jedynie w USA, a cała reszta świata, gdzie HBO Max nie ma, będzie musiała czekać na dystrybucję filmu w kinach. 

Niestety, to nadal nie rozwiązuje sprawy - póki co kina w Polsce i w USA są zamknięte, więc nie spodziewamy się, że to szybko się zmieni. Nie wiadomo bowiem, póki co, kiedy te placówki zostaną otwarte. 

Jak ostatecznie rozwinie się ta sprawa? Zobaczymy, bo ponoć to prezes WarnerMedia Jason Kilar i Ann Sarnoff z rady nadzorczej Warner Bros. mają takie decyzje podjąć. 

Chcielibyście to zobaczyć na Netflixie czy w kinie? Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO