Niebezpieczne materiały

Ewakuacja bloku, szkoły i przedszkola w Płocku - znaleziono niebezpieczne materiały

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Płocka. Jak informuje RMF FM, w jednym z mieszkań przy ulicy Kossobudzkiego znaleziono niebezpieczne substancje. Na 9. piętrze bloku ujawniono chemikalia, które mogły posłużyć do produkcji materiałów wybuchowych – w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli także gotowe ładunki. Policjanci zatrzymali mieszkańca mieszkania – znalezione chemikalia zostaną teraz przetransportowane do laboratorium.

Fotografia poglądowa

Służby błyskawicznie podjęły akcję zabezpieczenia potencjalnie niebezpiecznego terenu – wyznaczona została także strefa bezpieczeństwa. Na szczęście wszystko jest już pod kontrolą funkcjonariuszy.

Ewakuacja kilku budynków

W ramach działań profilaktycznych doszło do ewakuacji kilku budynków – w tym bloku, w którym znaleziono niebezpieczne substancje. Funkcjonariusze ewakuowali także pobliskie przedszkole i szkołę. Wyjaśnianiem sprawy zajmą się teraz odpowiednie służby. To już drugie w ciągu kilku dni doniesienie dotyczące materiałów wybuchowych na terenie Polski. Kilka dni temu informowaliśmy o rozbiciu ekstremistycznej grupy, która planowała zamachy z użyciem broni palnej i materiałów wybuchowych. Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO