Ma rację?

Ewa Błaszczyk komentuje sytuację kobiet w Polsce. Aktorka mówi o partnerstwie w związkach

Międzynarodowy Dzień Kobiet co roku sprawia, że podejmowane są tematy związane z obecną sytuacją Polek w naszym społeczeństwie. Wiele znanych osobistości ze świata kultury i show-biznesu postanawia zabrać głos w tej sprawie i zwrócić uwagę na prawa kobiet. Jedną z takich postaci jest Ewa Błaszczyk, która podczas jednego z eventów została zapytana przez reportera Plejady o to, czy obecne czasy są jej zdaniem trudne dla współczesnych dla kobiet. Dziennikarz w swoim pytaniu zwrócił uwagę na to, że pomimo, iż kobiety mogą sprawować wysokie stanowiska w pracy, wciąż muszą walczyć o równouprawnienie.

AKPA

Ewa Błaszczyk w swojej odpowiedzi nie wyraziła przekonania dla tezy postawionej przez dziennikarza:

Bym nie przesadzała z tym wszystkim, bo to są takie hasła…

Podział obowiązków bez względu na płeć

W dalszej części swojej wypowiedzi Błaszczyk dodała, że jej zdaniem wielką rolę w osiągnięciu zawodowego spełnienia przez kobiety pełni ich sytuacja rodzinna lub partnerska. Podkreśliła, że w dzisiejszych czasach podział ról w związkach często wcale nie zachodzi na poziomie płci, tylko najczęściej wynika z aktualnych potrzeb:

Bardzo często żyjemy w coraz bardziej partnerskich związkach, w których ten, który ma więcej czasu, robi wszystko: zajmuje się dzieckiem, zakupami, gotowaniem itd. bez względu na płeć, bo po prostu jest taki wymóg chwili. Wydaje mi się, że to najzdrowsze jest, że są ludzie, po prostu.

Można się spodziewać, że wiele czytelniczek zgodzi się z poglądem przedstawionym przez aktorkę. Co o tym sądzicie?

Czytaj rónwież: Olga Kalicka


Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO