Coś dla kanapowców

Aplikacja pilot do telewizora – korzystaj wygodnie ze swoich urządzeń. Jak zainstalować i gdzie znaleźć?

Dziś w prawie każdym gospodarstwie domowym jest telewizor – wielu z nas jest miłośnikami seriali, serwisów informacyjnych, filmów czy programów rozrywkowych. Nic więc dziwnego, że technologia i rozrywka także idą ciągle do przodu i zapewniają nam coraz to nowe możliwości. Jeszcze kilka dekad temu taką nowością był pilot do telewizora – proste urządzenie, dzięki któremu możemy chociażby zmieniać kanały czy poziom głośności bez konieczności wstawania z wygodnej kanapy. Jakiś czas temu technologia poszła jeszcze bardziej do przodu – teraz do zarządzania i sterowania naszym telewizorem wystarczy zaledwie smartfon. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą wygodnej aplikacji.

Fotografia poglądowa

Na rynku znajdziemy mnóstwo aplikacji, które oferują możliwość zdalnego sterowania naszym telewizorem? Gdzie ich szukać? Wszystko zależy od telefonu i modelu telewizora, którym aktualnie dysponujemy.

Instalacja aplikacji

Najłatwiej jest znaleźć odpowiadającą nam aplikację w sklepie Google Play (Android) lub App Store (iOS). Warto pamiętać, że większość telefonów wyposażona jest w moduł podczerwieni, który umożliwia sterowanie telewizorem. Obecnie jednak większość urządzeń korzysta z sygnału Wi-Fi (np. smart TV). Wśród dziesiątek podobnych aplikacji warto wyróżnić kilka, które wydają się działać najlepiej i przekonały do siebie największą liczbę użytkowników. Warto wypróbować chociażby: Video & TV SideView (dla urządzeń Sony), LG TV Plus (dla urządzeń LG) czy TV Remote for Samsung (dla urządzeń Samsunga). Bez trudu znajdziemy też uniwersalne aplikacje – na przykład Peel Smart Remote czy Pilot do TV. Warto pamiętać jednak, że aplikacje nie muszą działać perfekcyjnie z naszym urządzeniem i bardzo rzadko są w stanie zastąpić klasyczny pilot w stu procentach.

A może szukasz dobrego kina na wieczór? Sprawdź koniecznie filmy Memento, Chłopak z sąsiedztwa i Nad morzem.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO