Nie pozwolił im głodować

Alex Winter pomaga fanom dotkniętym przez epidemię

Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób straciło pracę i znalazło się w podbramkowej sytuacji. Niektóre gwiazdy postanowiły więc wykorzystać swoje możliwości finansowe oraz wpływy, żeby nieść pomoc najbardziej dotkniętym przez panujący i wciąż pogłębiający się kryzys. W ten sposób postąpili między innymi Blake Lively i Ryan Reynolds, którzy przekazali milion dolarów na banki żywności w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Swoją cegiełkę do pomocy potrzebującym postanowił dorzucić także Alex Winter.

wikipedia.org

Alex Winter występował między innymi w takich filmach jak: „Straceni chłopcy”, „Życzenie śmierci 3”, „Pożyczalscy” czy „Grand Piano”. Szczególnie zasłynął z kolei rolą w filmie „Wspaniała przygoda Billa i Teda” z 1989 roku. Gwiazdor reżyserował także film animowany „Ben 10: Wyścig z czasem”.

Realna pomoc

Jak wiadomo, sytuacja w Stanach Zjednoczonych wygląda bardzo źle. Odnotowano tam już ponad 376 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aż 10 tysięcy osób zmarło. Ludzie potracili swoje miejsca pracy i środki potrzebne do życia. Alex Winter postanowił wyjść naprzeciw tym problemom i opublikował na Twitterze post, w którym ogłosił, że jeśli ktoś jest głodny i potrzebuje jedzenia, może się do niego zgłosić za pomocą aplikacji Venmo. Jest to aplikacja mobilna, która umożliwia prawie natychmiastowe przesłanie pieniędzy wybranym użytkownikom:

Jeżeli jesteście w palącej potrzebie, jeśli chodzi o artykuły spożywcze, piszcie do mnie na moim Venmo. Pomogę tym, którym będę mógł.

Niedługo potem aktor ogłosił, że zebrał już pełną listę potrzebujących. Nie poinformował jednak o tym, w jaki sposób sprawdzał, czy rzeczywiście znajdują się w trudnej sytuacji, ani jaką sumę pieniędzy przeznaczył na pomoc. Niemniej z pewnością można stwierdzić, że gwiazdor za swój gest zasługuje na pełne uznanie i może stanowić wzór do naśladowania.

twitter-tweet">

If you're in dire need of groceries I opened my DM's for a little while, so DM me a Venmo account and I'll help who I can.

— Alex Winter ? (@Winter) April 4, 2020


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO