Ma szansę na sukces?

Agnieszka Holland reprezentantką Czech na Oscarach 2021!

Portal Variety podał, że Czeska Akademia Filmu i Telewizji zdecydowała, że film "Szarlatan" w reżyserii Agnieszki Holland będzie filmem, który reprezentował będzie kraj na Najlepszy Film Międzynarodowy na 93. Ceremonii Rozdania Oscarów, która odbędzie się w roku 2021. Produkcja opowiada historię czeskiego medyka, zielarza, Jana Mikolaska, którego spotkał dość przykry los. 

"Szarlatan" po Oscara 

Decyzję podjęto całkiem niedawno - właściwie zaraz po tym, jak swoich kandydatów do Oscara przedstawili Singapur, Kosowo i Gruzja. Wcześniej znaliśmy propozycje m.in. z Bhutanu, Tajwanu, Ukrainy, Bośni, Wybrzeża Kości Słoniowej, Luksemburga czy Szwajcarii. 

wikipedia.org

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy swoje typy ogłosili Luksemburg czy Ukraina - Polska zgłosiła swojego kandydata do Oscara. W tym roku Polskę reprezentować będzie film "Śniegu już nigdy nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. 

O czym opowiada film "Szarlatan"? To historia czeskiego medyka Jana Mikolaska, który całe swoje życie poświęcił na leczenie ludzi za pomocą medycznych roślin. W czasie wojny, i również po niej, mężczyzna często musiał wybierać między tym, co czuje, a tym, co powinien. Film swój debiut miał na specjalnej gali Berlinale na Berlińskim Festiwalu Filmowym. Warto wspomnieć o tym, że Holland była trzykrotnie nominowana do Oscara. 

Koniecznie zobaczcie zwiastun filmu "Szarlatan": 


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO