Gdzie teraz oglądać?

The Wall. Wygraj marzenia - największa kwota do wygrania spośród wszystkich teleturniejów

„The Wall. Wygraj marzenia” to polski teleturniej, który prowadzony był przez Pawła Orleańskiego, a następnie przez Macieja Kurzajewskiego. Emitowano go od 2017 do 2019 roku na antenie TVP. Porgram oparty jest na amerykańskim formacie „The Wall” na licencji NBC. Program ten można oglądać w serwisie TVP VOD. W 2019 roku postanowiono zakończyć produkcję programu z powodu drastycznego spadku oglądalności. 

Zasady gry 

W grze brało udział dwóch zawodników, którzy tworzyli drużynę. Mieli przed sobą wielką ścianę, która jest adaptacją deski Galtona, z której szczytu spuszczana była kula, która odbijała się od gęsto rozmieszczonych kołków, które zmieniały trajektorię kuli. Na koniec wpadała do jednej z 15 kieszeni; do każdego otworu była przypisana pewna kwota – od 1 do 100 tysięcy złotych. 

 

Materiały promocyjne programu

Gra dzieliła się na trzy rundy – w pierwszej drużyna odpowiadała na 5 pytań z dwoma wariantami odpowiedzi. Po zadaniu pytania ze szczytu ściany spadały jednocześnie trzy piłki, z trzech różnych stref, które wpadały do kieszeni. Zespół musiał wybrać odpowiedź, zanim piłki spadły do kieszeni. Jeśli odpowiedź była prawidłowa – piłki zmieniały kolor na zielony, a jeśli zła – na czerwony. Kwotę dodawano lub odejmowano z puli. Maksymalna kwota do wygrania w tej rundzie wynosiła 37 500 zł. Jeśli po tej rundzie nie było pieniędzy – zawodnicy kończyli grę. 

W drugiej rundzie maksymalnie można było wygrać 199 998 zł. Tutaj rozdzielało się graczy – jeden zostawał na scenie, a drugi szedł do odizolowanego pomieszczenia. Następnie zrzucano kule z wybranych przez gracza stref zrzutu. Zadawano trzy pytania z trzema możliwościami odpowiedzi. Gracz na scenie widział jedynie odpowiedzi i musiał zdecydować czy osoba w odizolowanym pomieszczeniu zna odpowiedź, czy też nie. Na tej podstawie podejmował decyzję, gdzie dokładnie umieścić kule. Zasada była taka sama jak w przypadku pierwszego etapu – zielona kulka to poprawna odpowiedź, a czerwona błędna. Po trzecim pytaniu zrzucano również jednocześnie dwie czerwone kule, z tych samych stref, z których zrzucano zielone wcześniej. 

 


W rundzie trzeciej maksymalnie w kieszeni było 100 tysięcy złotych. Na starcie zrzucano 4 zielone kule, każde kolejno po sobie – niejednocześnie. Następnie, zgodnie z zasadami rundy drugiej, zadawane były 3 pytania, które tym razem zawierały 4 możliwe odpowiedzi. Można było podwoić drugie pytanie i potroić trzecie. Na koniec zrzucano 4 czerwone kule z tych pozycji, z których na początku były zrzucane kule zielone. W tym etapie było do wygrania maksymalnie 999 996 zł. 

Łącznie do wygrania było 1 237 494 zł, co było największą stawką pieniężną do wygrania w polskim teleturnieju. Na samym końcu gracz z pokoju izolacji dostawał kontrakt, który opiewał na kwotę gwarantowaną + 2500 zł za prawidłowe odpowiedzi w II i III rundzie. Jeśli odrzucił kontrakt – w ciemno decydował, że gracze zabierają pieniądze zebrane podczas całej gry. Mogły być mniejsze, mogły być większe lub w ogóle mogło ich nie być. Potem uczestnik wracał na scenę i tam dowiadywał się, ile udało im się wygrać. 



Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO