Małe, wielkie, gwiazdy

The Voice Kids - dzieciaki mają wielki kawał głosu!

„The Voice Kids” to polski program telewizyjny typu talent show, który emitowany jest na antenie TVP2 od 2018 roku. Oparty jest na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie. W czerwcu 2017 roku TVP ogłosiła przesłuchania w dziecięcej wersji programu „The Voice of Poland”. Udział w show mogą brać osoby w wieku od 8 do 15 lat. Wszystkie nagrania realizowane są w ATM Studio w Warszawie. Czym ten program różni się od klasycznej wersji programu? Kto do tej pory wygrał, a kto zasiadał w jury? Sprawdźcie. 

 

Materiały promocyjne programu

Zasady programu 

W „przesłuchaniach w ciemno” bierze udział 100 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas pre-castingów produkcyjnych. Zasada tutaj jest taka sama, jak w klasycznej wersji „The Voice…”: trenerzy siedzą tyłem, jeśli ktoś im się podoba – naciskają guzik i odwracają się. W przypadku gdy jest to więcej niż jeden trener, to wokalista wybiera u kogo będzie szlifował swój warsztat. Etap przesłuchań kończy się w momencie skompletowania drużyny, składającej się z 18 osób przez każdego z trenerów. 

Następnie odbywają się „bitwy”, podczas których trenerzy wybierają do swojej drużyny po sześć osób. Następnie eliminuje się kolejnych wokalistów, aż do finału wchodzi trójka z każdej drużyny. W finale uczestnicy śpiewają swój autorski program, po czym trenerzy wybierają po jednym z uczestników, którzy przechodzą do ostatecznej rundy. Oczywiście zwycięzcę wyłaniają telewidzowie poprzez głosowanie SMS. Zwycięzca otrzymuje stypendium w wysokości 50 000 zł, a także ma możliwość wydania singla z wytwórnią Universal Music Polska. 

 


Trenerzy i prowadzący 

Do tej pory trenerami byli: Edyta Górniak w pierwszej edycji, wraz z Tomsonem i Baronem, a także Dawidem Kwiatkowskim. Od drugiej edycji zamiast Edyty Górniak w programie zasiada Cleo. 

Prowadzącymi z kolei w pierwszej i drugiej edycji byli Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan. W trzeciej edycji Kurdej-Szatan zastąpiona została przez Idę Nowakowską. Oprócz tego w pierwszej edycji wspierał dzieciaki Adam Zdrójkowski, a od drugiej jest Jan Dąbrowski. 

Do tej pory zwycięzcami zostali Roksana Węgiel z drużyny Edyty Górniak, Anika „AniKa” Dąbrowska z drużyny Cleo i Marcin Maciejczak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO