Dlaczego warto pić jedną łyżkę octu jabłkowego dziennie?

Ocet jabłkowy stał się bardzo popularny. Ma wiele wartości prozdrowotnych. Można go stosować zewnętrznie, na przykład w leczeniu trądziku czy łupieżu, ale nadaje się także do spożycia. Skutki codziennego spożywania jednej łyżeczki octu jabłkowego są zaskakujące.

Poprawia trawienie

Ocet jabłkowy poprawia pH w żołądku i usprawnia trawienie. Jeśli walczysz z problemami żołądkowymi, na przykład wzdęciami czy refluksem, to może być dla ciebie dobra terapia. Wpij jedną łyżkę octu zmieszaną ze szklanką wody przed śniadaniem.

Podnosi odporność

Ocet jabłkowy ma właściwości odkażające. Dzięki niemu możemy zwalczyć wirusy i bakterie. Dlatego watro spożywać go szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wystarczy jedna łyżka dziennie

Obniża poziom cukru

Badania wykazały, ze picie dwóch łyżek octu jabłkowego dziennie obniża stężenie cukru we krwi.

Sprawdź również: Jak obniżyć ciśnienie bez leków 

 


Pomaga w odchudzaniu

Samo spożywanie tego tej substancji nie spowoduje, że następnego dnia obudzisz się o dwa rozmiary mniejszy. Jednak badania wykazują, że dzięki niemu zwiększa się uczucie sytości, a to sprawia, że mniej jemu. Ocet jabłkowy pomaga zredukować tkankę tłuszczową, wystarczy codziennie wypić dwie łyżki.

Jak stosować ocet jabłkowy?

Jeśli chcesz rozpocząć jego stosowanie zacznij od małych ilości. Zobaczysz w jaki sposób działa to na twój organizm. Rekomendowana dawka to 1-2 łyżek dziennie, taką ilość należy rozcieńczyć w szklance wody.

Sprawdź również: Przepis na natrualną odżywkę do włosów z ziemniaka 

Wszystko na temat

  • 13 września 2019

Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO