Styl modern w domu - jak go osiągnąć? Czego potrzeba by zagościł w naszym mieszkaniu?

Musimy coś wyjaśnić zanim przejdziemy to tej najważniejszej części artykułu – styl nowoczesny i styl modern w domu to nie jest to samo. Styl nowoczesny ma kilka gałęzi, a jedną z nich jest właśnie modern. Modern to koncepcja, którą wykorzystywali amerykańscy i skandynawscy projektanci XX wieku. Dlatego można powiedzieć, że modern jest czymś pomiędzy stylem skandynawskim, a stylem industrialnym. Ale to absolutnie nie jest żadna reguła. Zapewne modern kojarzy się niektórym jeszcze inaczej. I dobrze – bo modern ciężko jest jednoznacznie zdefiniować.

zdj1

Sprawdź także: styl vintage w domu

Biele, szarości i czarny

Tak, owszem, królują tutaj właśnie te barwy. Ale nikt nie ma nic przeciwko innym, przygaszonym kolorom np. zielony, złoty, czerwony, żółty czy jakikolwiek inny. Chodzi o to, żeby było stonowane, a jednocześnie by razem tworzyło ciekawą kompozycję. Ma być nowocześnie, inaczej. Doskonale sprawdzą się wszelkie „fancy” wzory np. trójkąty, romby czy inne figury geometryczne. W modzie będą też abstrakcyjne wzory, a nawet paski. Doskonałe uzupełnienie stylu modern.
Na wagę złota są też kolory typowo… ziemiste. Które nawiązują do pierwotności i surowości. Marmur to obecnie must-have!

zdj2

Inteligentne, nowoczesne rozwiązania

To bardzo mocno podkreśla fakt, że mówimy o stylu „modern”. Zastosowania muszą być innowacyjne, ale jednocześnie wszystko ma być w pełni funkcjonalne. Dobrze, kiedy w domu znajduje się jak najwięcej nowych rzeczy, które nie są z odzysku albo nie pamiętają jeszcze czasów PRL. Dzięki temu na pewno uda nam się szybko osiągnąć zamierzony efekt.

Sprawdź także: aranżacja małego balkonu


Marmur w kuchni i geometria w łazience

Dwa główne założenia w każdym modernie to geometryczne wzory i marmur (jak już wcześniej pisaliśmy). Ale jak widać – jedno doskonale sprawdza się w tym pomieszczeniu, a drugie w tamtym. Chodzi o to, żeby nie łączyć ze sobą tych dwóch stylów (a przynajmniej nie zawsze). Ale obowiązkowo te dwa style trzeba mieć w swoim mieszkaniu w stylu modern.

zdj3

Meble i dodatki

Są takie rodzaje mebli, które wyglądają jakby były specjalnie stworzone do stylu modern – np. półokrągłe szezlongi. Metalowe ramy do łóżek. Wielkie, wygodne materace. A do tego mnóstwo poduszek w ciekawych kolorach i geometrycznych wzorach. Oprócz tego długie, mosiężne stoły i stoliki. Kanapa w ciekawym kolorze. I wzorzysty dywan! A może… Ciekawe oświetlenie górne, stojąca i ciężka lampa, a do tego przyjemna narzuta shaggy na wielki, wygodny fotel? Rozumiecie o co chodzi? Szaleństwo, ale nadal w granicach rozsądku.

Sprawdź także: minimalizm


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO