Jak zaaranżować?

Poddasze – miejsce o nieodkrytym potencjale

Poddasze to często miejsce traktowane „po macoszemu” – co do którego nie ma się szczególnych oczekiwań ani planów – więc projekty domów z poddaszem często umiejętnie minimalizują tę przestrzeń, traktując ją bardziej technicznie i zadaniowo. Natomiast może to być przestrzeń nie tylko do wyprowadzenia zwieńczeń wentylacji i zaizolowania dachu – może to być również coś więcej niż przestrzeń do przechowywania latami różnych nierozpakowanych lub zapomnianych pakunków.

| Artykuł partnerski

Materiały partnerów

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów budowlanych i wykończeniowych nawet najbardziej nieustawna i ciasna przestrzeń może być dobrze nasłoneczniona i wietrzona, a przy tym całkowicie bezpieczna do zamieszkania i funkcjonowania na co dzień. Wiele osób decyduje się więc na wstawienie na poddasze chociażby łóżka, biurka i półek i zorganizowanie tam kolejnego pomieszczenia – np. dla dzieci. To często właśnie najmłodsi członkowie rodziny uznają wychodzenie na poddasze za najbardziej ekscytujące i spędzanie tam czasu uważają za świetną przygodę oraz zabawę.

Najlepsze biura wykonujące projekty domów z poddaszem

Aby znaleźć najlepsze możliwe biuro architektoniczne oferujące projekty domów z poddaszem wystarczy sprawdzić lokalne firmy i poprosić je o przedstawienie swoich dotychczasowych realizacji w tym zakresie. Poznanie wyceny i chociażby wizualizacji zrealizowanych do tej pory inwestycji w budownictwie jednorodzinny – pozwala już na podjęcie wstępnej decyzji co do współpracy z danym podmiotem. Bardzo pomocny bywa także Internet, w którym nie brakuje internetowych portali i serwisów dla pasjonatów architektury i budownictwa. Tam zawsze można zadać pytanie odnośnie do konkretnej firmy lub poprosić o rekomendację od osób, które miały już w przeszłości okazję budować własny dom z poddaszem i mogą rekomendować jakieś lokalne, godne zaufania biuro. Może się również okazać, że ktoś z Internautów będzie się chciał podzielić poradami na temat aranżacji poddasza lub pokazać swój projekt i ostateczny kształt tej przestrzeni w swoim domu. To niezastąpione źródło wiedzy – za darmo – do wykorzystania jeszcze przed wydaniem swoich pieniędzy na projekt.


Poddasze – funkcjonalne i wielozadaniowe

Poddasze może służyć do rozmaitych celów – przechowywanie jest jednym z nich i w wielu domach od samego początku przestrzeń ta jest planowana właśnie na swoisty magazynek, czy rzadziej – garderobę. Ale mając w planach właśnie takie przeznaczenie dla poddasza, warto rozważyć chociaż minimalne wsparcie projektanta, który z wyprzedzeniem zaplanuje tam odpowiednie rozwiązania systemowe do przechowywania. Najgorszym rozwiązaniem jest po prostu wynoszenie kolejnych przedmiotów na poddasze, szczególnie jeśli nie ma tam półek, szafek i innych modułów do grupowania, organizowania i przechowywania. Wszystkie projekty domów z poddaszem pozwalają na odpowiednie wyposażenie poddasza w taki sposób, aby zmieniły się nie tylko w wygodny i pojemny domowy magazyn albo spiżarnię. Przy odpowiednim oświetleniu i wentylowaniu tego miejsca, może to być także idealna garderoba – nie dla jednej osoby, a nawet dla całej rodziny.

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO