To bardzo proste

Jak zmienić hasło na Twitterze? Zabezpiecz lepiej swoje konto i nie pozwól, aby ktoś je wykorzystał

Twitter przez wielu uważany jest za jeden z najciekawszych i najbardziej wartych uwagi serwisów społecznościowych. Z jego możliwości codziennie korzystają miliony użytkowników. Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim na możliwości umieszczania krótkich wpisów, które dodatkowo opatrzyć można stosownym hasztagiem lub oznaczeniem innego użytkownika. Z Twittera korzystają też gwiazdy, celebryci, politycy czy firmy – wszyscy oni kierują za jego pośrednictwem wpisy do swoich sympatyków lub usługobiorców. Nic więc dziwnego, że na TT z dnia na dzień przybywa nowych kont – jak jednak odpowiednio zabezpieczyć nasz profil?

Fotografia poglądowa

Oczywiście pamiętać należy, że zmiana hasła na mocniejsze to tylko jeden ze sposobów na wzmocnienie bezpieczeństwa naszego konta. Warto zadbać chociażby o dwuetapową weryfikację logowania lub dodanie do serwisu naszego numeru telefonu.

Zmiana hasła na Twitterze

W pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się na nasze konto w serwisie. Następnie musimy odnaleźć opcję, dzięki której zmiana hasła będzie w ogóle możliwa. W tym celu należy po lewej stronie rozwinąć menu „Więcej” – „Ustawienia i prywatność”. Teraz musimy odnaleźć dział „Konto” i „Logowanie i bezpieczeństwo” – tam znajdziemy opcję oznaczoną jako „Hasło”. Po kliknięciu w tę opcję zostaniemy przeniesieni do okienka z trzema edytorami tekstowymi. W pierwszym z nich należy wpisać nasze obecne hasło – pozostałe dwa służą do wprowadzenia i zatwierdzenia naszego nowego kodu dostępu. Od tej pory obowiązywać będzie nowe hasło.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO