Kilka przydatnych rad

Skuteczne sposoby na przyspieszenie telefonu. Jak poradzić sobie z wolno działającym smartfonem?

Nowoczesne telefony są dziś niemal wszędzie – używają ich kilkuletnie dzieci, nastolatkowie, dorośli i seniorzy. Urządzenia bez problemu łączą się z siecią, obsługują dziesiątki aplikacji i gier. Nic więc dziwnego, że czasem podzespoły naszego sprzętu mogą łapać delikatną zadyszkę. Nie zawsze przycięcia lub restarty telefonu są powodem, dla którego sprzęt powinniśmy od razu oddawać do naprawy. Kilka porad może nas przed tym skutecznie ochronić. O szybkość działania naszego telefonu możemy zadbać sami – oto kilka pomysłów, które mogą nam pomóc.

Fotografia poglądowa

W pierwszej kolejności warto po prostu zrestartować telefon – być może bieżące problemy z aplikacjami lub brakami pamięci zostaną przez to rozwiązane. Po ponownym rozruchu należy zabrać się do nieco bardziej gruntownych porządków.

Zwalniaj pamięć i usuwaj pliki

Większość nowoczesnych smartfonów posiada wbudowane opcje, które umożliwiają szybkie usunięcie nieużywanych aplikacji czy plików-śmieci. Rozważyć można także usunięcie części systemowych aplikacji, które często nadmiernie zaśmiecają i obciążają nas system. W przypadku telefonów z Androidem można także pokusić się o zmiany w sposobach wyświetlania czy animacji – obniżenie częstotliwości wizualnych fajerwerków sprawi, że nasz sprzęt znacząco zyska na wydajności. Wyłączyć można też usługi i aplikacje działające w tle. Użytkownicy powinni zwrócić uwagę na slot karty pamięci (niektóre telefony niestety go nie posiadają) – dodatkowe gigabajty na zdjęcia, gry czy aplikacje odciążą wbudowaną pamięć naszego urządzenia. Telefon można też zresetować do ustawień fabrycznych – warto jednak wówczas zadbać o kopie zapasowe ważnych dla nas plików. Smartfona można postawić na wiele innych i bardziej zaawansowanych sposobów – ich wykonanie w dużej mierze warto zostawić jednak specjalistom.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO