Gdzie obejrzeć

Statyści
„Statyści” to przezabawny film, który został wyreżyserowany przez Michała Kwiecińskiego. Opowiada o azjatyckiej ekipie filmowej, która przybywa do Polski z zamiarem nakręcenia poruszającego melodramatu. Chińscy filmowcy będą przekonani, że wśród naszych rodaków znajdą wielu kandydatów o odpowiednio smutnym wyrazie twarzy. Jak się można domyślać, ta międzynarodowa współpraca przyniesie wiele zaskakujących zwrotów akcji. Czy Polacy faktycznie okażą się tak ponurym narodem?

Rok produkcji: 2006
Gatunek: Komedia
Produkcja: Polska
Reżyseria: Michał Kwieciński
Scenariusz: Jarosław Sokół

Statyści / Materiały prasowe

Opis filmu

Pewnego dnia do Konina przyjeżdża azjatycka ekipa filmowa, która chce nakręcić pełen tragicznych wątków melodramat o wymownym tytule „Smutny wiatr w trzcinach”. Filmowcy do zrealizowania swojej posępnej produkcji potrzebują statystów o odpowiednio smutnym i zrezygnowanym wyrazie twarzy. Wybór Polski nie jest tutaj przypadkowy – okazuje się, że zdaniem Chińczyków jest ona jednym z najbardziej ponurych krajów Europy. Wkrótce na casting przybywają kandydaci, którym w rozmowach o angaż do filmu pomaga tłumaczka Bożena. W pewnym momencie na zdjęciach próbnych zjawia się jej dawny znajomy Romek, który za wszelką cenę chce odnowić z nią kontakty. Na planie filmu dochodzi do zaskakujących spotkań oraz nawiązywania relacji, które prowadzą do zupełnie nieprzewidywalnych i zabawnych sytuacji.

Koniecznie obejrzyjcie również inne zabawne polskie komedie, takie jak „Swingersi” czy „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Polecamy także film „Pech to nie grzech” z udziałem Barbary Kurdej-Szatan i Tomasza Karolaka.

Obsada

Kinga Preis – Bożena Popławska-Ochman
Stanisław Brudny – Józef Koralik
Krzysztof Kiersznowski – Edward Gralewski
Małgorzata Buczkowska – Dorota
Anna Romantowska – Maria Narożna
Bartosz Opania – Romek Plewko
Łukasz Simlat – Szymon
Krzysztof Stelmaszyk – Edmund Ochman
Dorota Chotecka – Ela

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO