Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Dorota Chotecka życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

AKPA

Dorota Chotecka jest polską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Największy rozgłos przyniósł jej udział w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak „Miodowe lata” czy „13 posterunek”. Znana jest również m.in. z filmów „Dzień świra” i „Nic śmiesznego”. W 2016 roku wzięła udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, w którym zajęła 10. miejsce. Jest żoną aktora, Radosława Pazury. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Dorota Chotecka

Pełne imię i nazwisko: Dorota Anna Chotecka-Pazura
Data i miejsce urodzenia: 15 marca 1966, Radom
Zawód: aktorka
Partner: Radosław Pazura(2003-)
Dzieci: Klara Maria (2007)
Wzrost: 174 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @dorotachotecka


Kariera

Dorota Chotecka w 1993 roku ukończyła studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W tym samym roku po raz pierwszy pojawiła się na małym ekranie w filmie „Pożegnanie z Marią”. Wkrótce zaczęła występować w kolejnych produkcjach, takich jak „Awantura o Basię” (1995), „Nic śmiesznego” (1995) czy „Tajemnica Sagali” (1996). W 1997 roku otrzymała rolę Joli w sitcomie „13 posterunek”. Rok później wcieliła się w postać Danuty Norek w serialu komediowym „Miodowe lata”. W ciągu kolejnych lat występowała między innymi w „Dniu świra” (2002), „Całkiem nowych latach miodowych” (2004) i filmie „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” (2006). W 2006 roku otrzymała rolę Krystyny Więcławskiej w serialu „Ranczo”. W latach 2010-2012 wcielała się w postać Sylwii Gajewskiej w serialu „Na Wspólnej”. Prowadziła kilka programów emitowanych na Polsat Café, w tym „Baby room”, „Fabrykę urody” i „Stylowe Spotkania Gali”.

Życie prywatne

Aktorka w 2003 roku wyszła za Radosława Pazurę, brata Cezarego Pazury. W 2007 roku na świat przyszła ich córka, Klara Maria.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO