Gdzie obejrzeć

Stranger Things sezon 1
„Stranger Things” to amerykański serial z pogranicza gatunków horror i science fiction, stworzony dla platformy Netflix przez braci Matta oraz Rossa Dufferów. Akcja serialu rozgrywa się w latach osiemdziesiątych w stanie Indiana, a produkcja opowiada o grupie nastolatków, którzy zaczynają doświadczać tajemniczych i niewyjaśnionych zjawisk. Serial stylistyką nawiązuje między innymi do twórczości Stevena Spielberga, Stephena Kinga, George’a Lucasa, Ridleya Scotta i Johna Carpentera. Światowa premiera pierwszego sezonu serialu odbyła się na platformie Netflix 15 lipca 2016 roku.

Rok produkcji: 2016
Oryginalny tytuł serialu: Stranger Things
Gatunek: Horror
Produkcja: USA
Data premiery: 15 lipca 2016
Twórcy: Matt Duffer / Ross Duffer
Platforma: Netflix

"Stranger Things"/Materiały promocyjne

Opis sezonu

Akcja pierwszego sezonu „Stranger Things” rozpoczyna się w momencie, gdy dochodzi do tajemniczego zaginięcia Willa Byersa. Chłopiec po grze z przyjaciółmi w „Dungeons and Dragons” udaje się na rowerze do domu. Wkrótce okrywa, że w jego domu obecna jest mroczna i nieznana siła. Chłopiec podejmuje próbę obrony, podczas której trafia do zupełnie obcego świata znajdującego się po Drugiej Stronie. W tym samym czasie do niezwykłych wydarzeń dochodzi w laboratorium w Hawkins, z którego ucieka młoda dziewczyna. Nastolatka przejawia nadprzyrodzone zdolności, które pomagają jej w ucieczce przed strażnikami. W pewnym momencie trafia na Mikke’a Wheelera, Dustina Hendersona i Lucasa Sinclaira, którzy postanawiają udzielić jej pomocy i nadają jej przydomek Eleven. Gdy przyjaciele odkrywają, że dziewczyna potrafi nawiązać kontakt z Willem, podejmują próbę uratowania zaginionego kolegi.

Jeśli zainteresował was serial „Stranger Things”, z pewnością spodoba wam się również mrożąca krew w żyłach „Mgła” oparta na opowiadaniu Stephena Kinga. Polecamy też inne filmy grozy, takie jak „Piątek 13-ego” oraz „Slender Man”.

Obsada

Winona Ryder – Joyce Byers
David Harbour – Jim Hooper
Finn Wolfhard – Mike Wheeler
Millie Bobby Brown – Eleven
Gaten Matarazzo – Dustin Henderson
Caleb McLaughlin – Lucas Sinclair
Natalia Dyer – Nancy Wheeler
Charlie Heaton – Jonathan Byers
Matthew Modine – Martin Brenner

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO