Gdzie obejrzeć

Casablanca online Obsada, gdzie obejrzeć ?

Największe kinowe hity potrafią być z nami przez wiele lat. Nic więc dziwnego, że największe i najbardziej znane produkcje są chętnie wybierane nawet po kilkudziesięciu latach od premiery. Jednym z najbardziej znanych filmów w historii jest na przykład „Casablanca”, która swoją premieę miała w roku 1942.

Tytuł oryginalny: Casablanca
Gatunek: Dramat / Komedia 
Reżyseria: Michael Curtiz
Rok produkcji: 1942
Kraj: USA

Kadr z filmu "Casablanca"

Opis filmu

Film pod tytułem „Casablanca” to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych dzieł w historii kina. Produkcja zabiera nas do tytułowej Casablanki z czasów II wojny światowej. Rick Blaine (w tej roli Humphrey Bogart) jest właścicielem jednego z lokalnych nocnych klubów. Pewnego dnia mężczyzna spotyka swoją dawną miłość - Ilsa Lund Laszlo (Ingrid Bergman). Okazuje się, że kobieta jest obecnie związana z działaczem czeskiego ruchu oporu, Victorem Laszlo (Paul Henreid). Dawne uczucia odżywają i zaczynają nieco komplikować poukładane dotąd życie bohaterów. Warto dodać, ze film „Casablanca” powstał na podstawie sztuki „Everybody Comes to Rick's”. Kultowy obraz dostarczył niezapomnianych kreacji aktorskich i do dziś chętnie oglądany jest przez tysiące widzów na całym świecie. Dziś film znaleźć możemy w internecie. Obejrzeć go możemy między innymi za pośrednictwem serwisów iTunes, Chili i Rakuten. Poniżej natomiast znajdziecie zwiastun filmu i jego obsadę. 


Casablanca obsada, CDA, NETFLIX, VOD, gdzie obejrzeć online ?

Gdzie obejrzeć cały film Casablanca ? Spawdzić obsadę filmu Casablanca oraz podobne filmy i seriale. Poznaj opinie i oceny filmu Casablanca online. Pełna obsada filmu Casablanca i gdzie obejrzeć za darmo lektor PL znajdziesz poniżej
Casablanca Netflix, CDA, Prime Video, Canal +, HBO MAX, Disney +, Apple TV.

Casablanca – zwiastun 

Obsada

Humphrey Bogart
Ingrid Bergman
Paul Henreid
Claude Rains
Conrad Veidt
Sydney Greenstreet
Peter Lorre
S.Z. Sakall
Madeleine Lebeau
Dooley Wilson
Joy Page
John Qualen
Leonid Kinskey
Curt Bois
Enrique Acosta

Filmowe klasyki nawet po latach mogą przyciągnąć przed ekran. Nie wierzysz? Sprawdź filmy Amadeusz i Przeminęło z wiatrem.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO