Gdzie obejrzeć

Czerwona dusza
Filmy dokumentalne pozwalają nam niemal z reporterską obiektywnością spojrzeć na pewne tematy i problemy, o których nie myślimy na co dzień. Jednym z nich są z pewnością przemiany społeczne, które obserwować możemy na przestrzeni ostatnich dekad. Czy jednak wszędzie są one tak dynamiczne i widoczne? To tylko jedno z pytań, na które odpowiada dokument pod tytułem „Czerwona dusza”.

Tytuł oryginalny: De rode ziel
Gatunek: Dokumentalny
Reżyseria: Jessica Gorter
Scenariusz: Jessica Gorter
Rok produkcji: 2018
Kraj: Rosja

Materiały promocyjne filmu Czerwona Dusza / YouTube

Opis filmu

Związek Radziecki był krajem więcej niż specyficznym. Propaganda, terror i żelazne rządy jednostki sprawiły, że do dziś w niektórych regionach Rosji panuje specyficzna atmosfera. Osobą kojarzoną z tamtym okresem jest przede wszystkim Józef Stalin, którego postać, decyzję i rządy stara się przedstawić film dokumentalny „Czerwona dusza”. Produkcja nie jest jednak reportażem ani filmem historycznym – film bardziej stawia na konsekwencje i przemiany społeczne, które zaszły bądź nie na terenie byłego ZSRR. Produkcja rzuca nowe światło na współczesną psychikę i samoświadomość Rosjan – zarówno młodych, którzy znają życie tylko w Rosji, jak i starszych, którzy doskonale pamiętają lata spędzone w Związku Radzieckim. W filmie znajdziemy ból, żal, smutek, szczęście, dumę i nadzieję. Z pewnością warto poświęcić swój czas na to wyjątkowe studium o bardzo specyficznym narodzie. Film dokumentalny znaleźć można na antenie kanałów telewizyjnych – w internecie nie znajduje się on w ofercie żadnego z dużych serwisów streamingowych. Poniżej obejrzeć możecie natomiast zwiastun tej niecodziennej produkcji. 

Czerwona dusza - zwiastun

Szukacie innych ciekawych dokumentalnych produkcji? Sprawdźcie koneicznie filmy 110%, Prawdziwa historia króla skandali i Niewygodna prawda.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO