Poruszający melodramat

Pamiętnik online | Obsada, fabuła, opis filmu, zwiastun | Gdzie oglądać?

"Pamiętnik" to pełnometrażowy film z gatunku melodramatu w reżyserii Nicka Cassavetesa. Powstał na podstawie scenariusza Jana Sardiego, który z kolei oparty jest na powieści Nicholasa Sparksa o tym samym tytule. Wytwórniami odpowiedzialnymi za produkcje są New Line Cinema, Gran Via i Avery Pix. Film miał swoją światową premierę 20 maja 2004 roku.

Tytuł oryginalny: The Notebook
Gatunek: Melodramat
Reżyseria: Nick Cassavetes
Scenariusz: Jan Sardi / Jeremy Leven
Rok premiery: 2004
Kraj: USA

Materiały promocyjne filmu

Pamiętnik – Opis fabuły

Już od pierwszych chwil filmu widzimy, że ta historia będzie inna i nietuzinkowa. Starszy mężczyzna odczytuje kobiecie chorej na Alzheimera historię dziewczyny z dobrego domu i ubogiego pracownika tartaku. Historia mówi o Allie i Noah, których miłość rozkwitała w latach 40. w Północnej Karolinie. Pełna namiętności, pasji i miłości. Ale jednocześnie, w ramach kontry, prawdziwy wyciskacz łez, który gra na emocjach widza i pokazuje też upadki, potknięcia i ból, a w pewnym momencie – nawet rozstanie. Ile jest w stanie zrobić zakochany człowiek dla swojej drugiej połówki? Na pewno nie spodziewaliście się, że aż tak więcej. Jak skończy się romantyczna, ale trochę i smutna, historia? Film dostępny jest na Netfliksie, Chili i iTunes. 


Pamiętnik – zwiastun

Pamiętnik – obsada

Ryan Gosling jako Noah Calhoun
Rachel McAdams jako Allie
James Garner jako Duke
Gena Rowlands jako Allie Calhoun
Andrew Schaff jako Matthew Jamison III
James Middleton jako jako Aaron
Traci Dinwiddie jako Veronica
Tim O'Brien jako Pan Tuffington

W filmie wystąpił między innymi Ryan Gosling, którego oglądać możemy także w filmach Nice Guys. Równi goście czy Blade Runner 2049.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO