Kto wygra walkę o prowadzenie księgarni?

Masz wiadomość – korespondencja z nieznajomym przyniesie same niespodzianki

„Masz wiadomość” to komedia romantyczna z gwiazdorską obsadą. Meg Ryan i Tom Hanks w filmie wcielili się we właścicieli konkurencyjnych księgarni, które rozpoczną prawdziwą walkę o klientów. Gdy jedna z nich zacznie zbliżać się do bankructwa, grana przez Ryan bohaterka zwierzy się ze swoich problemów nieznajomemu z internetu. Nawet nie będzie przeczuwała, kim może być ta osoba. Uda jej się uratować rodzinny interes?

Tytuł oryginalny: You’ve Got Mail
Gatunek: Komedia
Rok produkcji: 1998
Premiera: 18 grudnia 1998
Reżyseria: Nora Ephron
Scenariusz: Nora Ephron/Delia Ephron

Plakat

Opis fabuły

Film „Masz wiadomość” przenosi nas do Nowego Jorku. Kathleen Kelly prowadzi w nim odziedziczoną po matce księgarnię dla dzieci o nazwie „Sklep za rogiem”. W tej samej dzielnicy pewnego dnia swój nowy wielki sklep otwiera Joe Fox. Wkrótce jego megastore przyciąga większość klientów sprawiając, że Kathleen zaczyna nie radzić sobie z utrzymaniem własnego sklepu. Dość szybko okazuje się, że jej księgarnia nie wytrzymuje silnej konkurencji i zrozpaczona kobieta zaczyna mieć poważne kłopoty finansowe. Pracownicy postanawiają zawalczyć o księgarnię z tradycjami i rozpoczynają kampanię, która ma uratować ich stanowiska pracy. Nie przynosi ona jednak pożądanych rezultatów - chociaż pracownicy robią co mogą, ostatecznie zrezygnowana Kathleen postanawia zamknąć swój interes. Zanim jednak dopełni formalności, na internetowym czacie nawiąże kontakt z nieznajomym przedstawiającym się jako NY152. Zwierzy mu się ze wszystkich swoich problemów. Wkrótce okazuje się, że tajemniczy i anonimowy rozmówca może odegrać kluczową rolę w uratowaniu jej księgarni.


Zwiastun

Obsada

Meg Ryan – Kathleen Kelly
Tom Hanks – Joe Fox
Greg Kinnear – Frank Navasky
Jean Stapleton – Birdie Conrad
Parker Posey – Patricia Eden
Heather Burns – Christina Plutzker
Dabney Coleman – Nelson Fox
Steve Zahn – George Pappas

Lubicie komedie romantyczne? Możemy wam polecić również „Wybuchową parę” z Tomem Cruisem i Cameron Diaz w rolach głównych. Z pewnością spodobają wam się także takie filmy jak „Wyznania zakupoholiczki” i „Żona doskonała”.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Bardzo dobry


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO