Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Meg Ryan życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, dzieci

flickr.com

Meg Ryan jest amerykańską aktorką i producentką filmową. Największą popularność przyniosły jej występy w komediach romantycznych. Była trzykrotnie nominowana do Złotego Globu - za role w filmach „Kiedy Harry poznał Sally”, „Samotność w Seattle” i „Masz wiadomość”. W 1994 roku magazyn „People” umieścił ją na liście 50. najpiękniejszych ludzi świata. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Meg Ryan

Pełne imię i nazwisko: Margaret Mary Emily Anne Hyra
Data i miejsce urodzenia: 19 listopada 1961, Fairfield, USA
Zawód: aktorka
Partner: Dennis Quaid (1991-2001), John Mellencamp (2018-)
Dzieci: Jack Quaid (1992), Daisy True Ryan (2004)
Wzrost: 173 cm
Waga: 55 kg
Instagram: @megryan


Kariera

Meg Ryan podczas studiów dziennikarskich zaczęła pracować jako modelka. W 1981 roku otrzymała rolę w dramacie „Bogate i sławne”. Od 1982 do 1984 roku występowała w operze mydlanej „As the World Turns”. W kolejnych latach pojawiała się w reklamach, m.in. sieci Burger King, a także w kolejnych produkcjach, takich jak „Amityville III: Demon” czy „Uzbrojeni i niebezpieczni”. W 1988 roku była nominowana do Independent Spirit Awards za występ w filmie „W pogoni za szczęściem”. Przełom w jej karierze nastąpił w 1989 roku, gdy zagrała w komedii romantycznej „Kiedy Harry poznał Sally”, za którą była nominowana do Złotego Globu. Udział w filmie otworzył przed nią drzwi to największych hollywoodzkich produkcji i wkrótce stała się gwiazdą takich kinowych hitów jak „Bezsenność w Seattle”, „The Doors”, „Miasto aniołów”, „Francuski pocałunek” czy „Masz wiadomość”.

Życie prywatne

Aktorka w 1991 roku wyszła za Dennisa Quaida, z którym ma syna Jacka Henry’ego (ur. 1992). Wkrótce Ryan wdała się w romans z Russellem Crowe’em i w 2001 roku rozstała się z mężem. Od 2002 do 2003 była w związku z Johnem Cusackiem. Trzy lata później adoptowała Chinkę, Daisy True. W 2010 roku związała się z piosenkarzem Johnem Mellencampem, z którym zaręczyła się w 2018 roku.
Meg Ryan – najlepsze filmy z aktorką, które dostarczą wzruszeńMeg Ryan to postać, której większości osób nie trzeba przedstawiać. Amerykańska aktorka od lat umila nam czas spędzony przed telewizorem za pośrednictwem licznych komedii romantycznych ze swoim udziałem. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1981 roku w dramacie „Bogate i sławne”. Przełomem w jej karierze okazał się z kolei występ w filmie „Kiedy Harry poznał Sally” z 1989 roku, w którym zagrała w duecie z Billym Crystalem. Wkrótce aktorka stała się znana przede wszystkim z ról uśmiechniętych i mocno zakręconych kobiet, które na swojej drodze niespodziewanie wpadają na mężczyzn marzeń. Co ciekawe, w 1994 roku znalazła się na liście 50. najpiekniejszych ludzi świata magazynu „Forbes”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najlepszych filmów, w których wystąpiła aktorka:

1. „Kiedy Harry poznał Sally”, reż. R. Reiner (1989)

Harry Burns i Sally Albright (w tej roli Meg Ryan) jako studenci poznają się przypadkowo w 1977 roku, podczas podróży do Nowego Jorku. Kilka lat później również przypadkiem spotykają się w samolocie. Okazuje się, że oboje są po niedawnym rozstaniu ze swoimi partnerami. Co więcej, nie wierzą w to, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest w ogóle możliwa. Wspólnie twierdzą, że relacje damsko-męskie prędzej czy później zawsze przeradzają się w romans, który przynosi same rozczarowania. Harry i Sally spotykają się przez kilka kolejnych lat, podczas których omawiają swoje poglądy na ten temat. Wkrótce odkrywają, że od dawna łączy ich o wiele głębsza więź, niż przypuszczali.2. „Bezsenność w Seattle”, reż. N. Ephron (1993)

Film „Bezsenność w Seattle” przedstawia historię Sama, który jest młodym wdowcem i ojcem synka Jonaha. Mężczyzna zaczyna powoli szukać nowej miłości. Jonah postanawia mu pomóc i pewnego dnia dzwoni do radia, w którym opowiada o historii taty oraz ogłasza, że chciałby mieć nową mamę. Wkrótce setki zainteresowanych kobiet zaczynają wysyłać do Sama listy. Jedną z nich jest Annie, w którą wcieliła się Meg Ryan. Wprawdzie jest ona zaręczona, ale opowieść małego Jonaha poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła odnaleźć Sama i go bliżej poznać.

3. „Masz wiadomość”, reż. N. Ephron (1998)

Akcja filmu „Masz wiadomość” rozgrywa się w Nowym Jorku. Kathleen Kelly (Meg Ryan) prowadzi w nim odziedziczoną po matce księgarnię dla dzieci. W tej samej dzielnicy swój nowy wielki sklep otwiera Joe Fox. Sklep Kathleen nie wytrzymuje silnej konkurencji i kobieta zaczyna mieć poważne kłopoty finansowe. Chociaż pracownicy robią co mogą, żeby ratować księgarnię, ostatecznie zrezygnowana Kathleen postanawia ją zamknąć. Wcześniej jednak ze swoich problemów zwierza się nieznajomemu poznanemu na internetowym czacie. Wkrótce okazuje się, że może on odegrać kluczową rolę w sprawie.4. „Miasto Aniołów”, reż. B. Silberling (1998)

Mieszkańcy Los Angeles nawet nie przeczuwają, że na co dzień towarzyszą im anioły, które są zawsze gotowe do niesienia pomocy i wsparcia. Pewnego dnia w ciężkiej sytuacji znajduje się chirurg Maggie Rice (Meg Ryan), która traci pacjenta na stole operacyjnym. Lekarka jest zdruzgotana jego śmiercią, o którą zaczyna siebie obwiniać. Wtedy pod ludzką postacią zjawia się anioł Seth, który postanawia jej pomóc. Młoda kobieta początkowo traktuje go jak przyjaciela, ale z czasem ich relacja zaczyna się przeradzać w coś więcej. „Miasto Aniołów” stawia pytania o fundamentalne kwestie, takie jak miłość oraz śmierć.

5. „Francuski pocałunek”, reż. L. Kasdan (1995)

„Francuski pocałunek” przedstawia historię Kate (Meg Ryan), która nienawidzi latania samolotem. Gdy się jednak dowiaduje, że jej narzeczony, który przebywa w Paryżu, zakochał się w innej kobiecie, przełamuje lęk i wyrusza w podróż przez Atllantyk. W zniesieniu trudów podróży pomaga jej sympatyczny Francuz, który siedzi na miejscu obok. Szybko się jednak okazuje, że mężczyzna tylko ściągnie na nią kłopoty – okaże się złodziejem, który jest ścigany przez policję za przemyt. Chociaż Kate będzie się starała za wszelką cenę uwolnić od nowo poznanego towarzysza, jakaś nieodparta siła będzie ją coraz bardziej do niego przyciągać.

Lubicie komedie romantyczne? Z pewnością spodoba wam się film „To znowu ty” z Sigourney Weaver. Skutecznie poprawią wam nastrój także takie produkcje jak „Stworzeni dla siebie” oraz „Mąż czy nie mąż”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO