Niezwykła historia trojga przyjaciół

Marzyciele – opowieść o odkrywaniu granic własnej wolności

„Marzyciele” to niezwykły dramat z Evą Green w roli głównej, który opowiada o dość niecodziennej relacji, która połączyła troje młodych ludzi. Rozpoczęta przez nich gra będzie się toczyć na tle burzliwych wydarzeń, które miały miejsce we Francji w 1968 roku. Film opowiada o wchodzących dopiero w dorosłe życie idealistach, którzy najbardziej na świecie kochają kino kojarzące im się z wolnością obyczajową. Oglądane przez nich filmy sprawią, że zaczną patrzeć na świat w inny sposób i podejmować dyskusje na najbardziej intymne tematy.

Tytuł oryginalny: The Dreamers
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2003
Premiera: 1 września 2003
Reżyseria: Bernardo Bertolucci
Scenariusz: Gilbert Adair

"Marzyciele"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w 1968 roku. Amerykański student Matthew przyjeżdża do Paryża, żeby studiować francuski, a także poznać lepiej kulturę oraz historię Europy. W pewnym momencie chłopak poznaje Francuzkę Isabelle i jej brata bliźniaka Theo, z którym się szybko zaprzyjaźnia. Okazuje się, że łączy ich wspólna pasja, jaką jest kino i filmy klasyczne, która jeszcze bardziej ich do siebie zbliża. Wkrótce rodzice Isabelle i Theo wyjeżdżają. Rodzeństwo postanawia więc zaproponować Matthew, żeby zamieszkał z nimi do czasu ich powrotu. Podczas wspólnego mieszkania trójka bardzo zżywa się ze sobą. Z kolei Isabelle i Theo rozpoczynają seksualną oraz emocjonalną grę opartą na kontrowersyjnych zasadach. Matthew za to tak jest pochłonięty relacją z rodzeństwem, że zaczyna izolować się od rzeczywistości, zwłaszcza od studenckich strajków majowych, do których dochodzi w Paryżu. Wkrótce sielanka trójki przyjaciół się kończy i muszą stawić czoła nowej sytuacji, która zapanowała w kraju pod wpływem zmian obyczajowych oraz politycznych.


Zwiastun

Obsada

Michael Pitt – Matthew
Eva Green – Isabelle
Louis Garrel – Theo
Anna Chancellor – matka
Robin Ranucci – ojciec
Lola Peploe – bileterka
Florian Cadiou – Patrick

Macie już za sobą film „Marzyciele”? W takim razie gorąco polecamy obejrzeć film o najgorszej śpiewaczce świata, „Boska Florence”. Warto również zobaczyć takie produkcje jak „Gunman: Odkupienie” oraz „Szybko i wściekle”.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO