Przygodowy film fantasy

Kong: Wyspa Czaszki – misja zamienia się w walkę o przetrwanie

"Kong: Wyspa Czaszki" to amerykański film monster movie z gatunku akcji reżyserowany przez Jordana Vogt-Robertsa. To już drugi film należący do franczyzy MonsterVerse studia Legendary Pictures. Scenariusz napisali Dan Gilroy, Max Borenstein i Derek Connolly. Wytwórnią odpowiedzialną za produkcję jest Legendary Pictures i Tencent Pictures. Dystrybutor to Warner Bros. Pictures. Światowa premiera odbyła się 27 lutego 2017r. Budżet w wysokości 185 mln dolarów dał zysk 567 mln USD. 

Tytuł oryginalny: Kong: Skull Island
Gatunek: Fantasy / Przygodowy
Reżyseria: Jordan Vogt-Roberts
Scenariusz: Max Borenstein / Dan Gilroy / Derek Connolly
Rok premiery: 2017
Kraj: Australia / Chiny / Kanada / USA / Wietnam

Materiały promocyjne filmu

Kong: Wyspa Czaszki – Opis fabuły

Historia rozpoczyna się na tajemniczej, niezbadanej przez ludzi wyspie na Pacyfiku. Ta niezwykła kraina obfituje w wyjątkowe gatunki zwierząt i roślin oraz zjawiska, które spotkać można tylko tam. Specjalny zespół badawczy składający się z naukowców, żolnierzy i poszukiwaczy przygód wyrusza na badawczą eskapadę, celem eksploracji wyspy. Zafascynowani tamtejszą przyrodą zapuszczają się coraz bardziej w głąb niezbadanej dziczy. Nieświadomi czyhającego na nich zagrożenia oddają się całkowicie swojej misji. Niespodziewanie dochodzi do niewyjaśnionych zaginięć i katastrof. Coraz bardziej przerażony oddział badawczy przekonuje się, że wyspa staje się dla nich całkowitym przeciwieństwem raju. Okazuje się, że wtargnęli na terytorium legendarnej istoty – gigantycznej i śmiertelnie niebezpiecznej małpy – Konga. Monstrum szybko daje do zrozumienia, że intruzi nie są tu mile widziani. Pokazuje swoją siłę, wobec której ludzie są bezradni i ponoszą coraz większe, krwawe ofiary. Odcięci od świata, walczą o przetrwanie w miejscu, w którym trudno o ratunek z zewnątrz. Czy rajska wyspa stanie się mogiłą badaczy? Film obecnie dostępny jest dzięki serwisom iTunes, Rakuten i Chili. 


Kong: Wyspa Czaszki – zwiastun

Kong: Wyspa Czaszki – obsada

Tom Hiddleston jako James Conrad
Samuel L. Jackson jako Preston Packard
Larson jako Mason Weaver
John C. Reilly jako Hank Marlow
John Goodman jako Bill Randa
Corey Hawkins jako Houston Brooks
John Ortiz jako Victor Nieves
Tian Jing jako San

W filmie wystąpił między innymi Tom Hiddleston, którego podziwiać możemy między innymi w produkcjach Tylko kochankowie przeżyją czy Nocny recepcjonista.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO