Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Tom Hiddleston. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne serialu

Tom Hiddleston to brytyjski aktor, który najbardziej znany jest ze swojej roli Lokiego w produkcjach Filmowego Uniwersum Marvela. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Tom Hiddleston 

Pełne imię i nazwisko: Thomas William "Tom" Hiddleston 
Data i miejsce urodzenia: 9 lutego 1981, Londyn 
Zawód: aktor 
Partnerka: Zawe Ashton (partnerka od 2019-obecnie)
Dzieci: 1
Wzrost: 187 cm 
Waga: ok. 79 kg 
Instagram: @twhiddleston

Wczesne lata 

Urodził się jako syn administratorki ds. sztuki i fizykochemika. Jego rodzice rozwiedli się, kiedy miał 12 lat. Dorastał w Wimbledonie i w wiosce nieopodal Oksfordu. W wieku 7 lat zaczął szkołę Windlesham House School z internatem. W wieku 13 - zaczął naukę w Eton College. Kontynuował naukę w Pembroke College na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie studiował filologię klasyczną. W 2005 roku ukończył studia aktorskie w Royal Academy of Dramatic Art. 


Kariera 

Zaczynał od telewizji - od ról niewielkich, epizodycznych. Długo grywał w teatrze, aż zaproponowano mu rolę Lokiego w produkcji "Thor" i kolejnych z MCU. Grał również w takich produkcjach jak "O północy w Paryżu", "Tylko kochankowie przeżyją" czy "Kong: Wyspa Czaszki". 

Życie prywatne 

Spotykał się z różnymi kobietami, zanim poznał tę jedyną. Zawe Ashton jest jego partnerką od 2019 roku, a w 2022 Hiddleston się jej oświadczył. Para doczekała się dziecka, które przyszło na świat w 2022 roku. 


Tom Hiddleston - najlepsze filmy i seriale

Tom Hiddleston należy do grona najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Swój sukces zawdzięcza nie tylko dużemu talentowi, ale również specyficznej urodzie, dzięki której najczęściej jest obsadzany w roli czarnych charakterów. Pierwsze kroki w kierunku kariery aktorskiej zaczął stawiać już w trakcie studiów. To właśnie wtedy został dostrzeżony w sztuce „Tramwaj zwany pożądaniem” przez Lorraine Hamilton z agencji aktorskiej Hamilton Hodell. Niedługo później zadebiutował przed kamerami w filmie telewizyjnym „Nicholas Nickelby”. Wkrótce Hiddleston rozpoczął naukę w Royal Academy of Dramatic Art. Po jej ukończeniu zagrał w filmie „Unrelated”, który okazał się wielkim sukcesem. Chociaż aktor ma na swoim koncie wiele innych osiągnięć teatralnych i filmowych, największą popularność przyniosła mu rola Lokiego w filmie „Thor” Kennetha Branagha. Kolejną ważną produkcją w jego karierze było „O północy w Paryżu” w reżyserii Woody’ego Allena. W 2017 roku aktor otrzymał Złoty Glob za rolę w serialu „Nocny recepcjonista”.

1. „Thor”, reż. K. Branagh (2011)
2. „Crimson Peak: Wzgórze krwi”, reż. G. del Toro (2015)
3. „Nocny recepcjonista”, reż. S. Bier (2016)
4. „Kong: Wyspa Czaszki”, reż. J. Vogt-Roberts (2017)
5. „Tylko kochankowie przeżyją”, reż. J. Jarmusch (2013)

Osobom, które widziały już wszystkie filmy z Tomem Hiddlestonem, polecamy zobaczyć kolejne niesamowite produkcje, takie jak „X-Men Apocalypse” czy „Legendy sowiego królestwa. Strażnicy Ga'Hoole”. Warto również obejrzeć zabawną komedię „Powrót do domu”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO