Podobne filmy i seriale znajdziesz na samym dole

Kod da Vinci online | Obsada, fabuła, opis filmu, zwiastun | Gdzie oglądać? Opinie, opis fabuły, obsada, jak się kończy, podobne filmy i seriale

Książkowe bestsellery świetnie sprawdzają się w roli filmowych fabuł, o czym mogliśmy przekonać się w ostatnich latach wielokrotnie. Ciekawy scenariusz i gwiazdorska obsada to często klucze do sukcesu, które zapewniają filmowi zainteresowanie ze strony fanów. Jednym z takich dzieł jest z pewnością film „Kod da Vinci”. 

Tytuł oryginalny: The Da Vinci Code 
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Akiva Goldsman
Rok produkcji: 2006
Kraj: Francja / USA / Wielka Brytania / Malta

Materiały promocyjne filmu

Opis filmu

Film pod tytułem „Kod da Vinci” jest adaptacją książki autorstwa Dana Browna o tym samym tytule. Wszystko rozpoczyna się od tajemniczego morderstwa w Luwrze – zamordowany zostaje jego kustosz, Jacques Sauniere (Jean-Pierre Marielle). Na miejsce zostaje wezwany profesor Robert Langdon (Tom Hanks) – światowej sławy historyk i badacz symboli religijnych. Wkrótce okazuje się, że Sauniere był członkiem tajemnego bractwa – jego śmierć może zaś być kluczem do zagadki, która sięga początków chrześcijaństwa. W śledztwie pomaga także wnuczka zamordowanego – kryptolog Sophie Neveu (Audrey Tautou). Wkrótce to Langdon staje się głównym podejrzanym – rozpoczynają się nerwowe godziny, w których musi się on podjąć rozwiązania zagadki. Obecnie film bez trudu znajdziemy w internecie – wszystko za sprawą serwisów streamingowych. Produkcja dostępna jest między innymi na Netfilksie, iTunes, Chili i Rakuten. Poniżej natomiast możecie zapoznać się z jej zwiastunem i obsadą. 


Kod da Vinci – zwiastun 

Obsada

Tom Hanks
Audrey Tautou
Ian McKellen
Paul Bettany
Jean Reno
Alfred Molina
Etienne Chicot
Jean-Pierre Marielle
Marie-Françoise Audollent
Jürgen Prochnow
Jean-Yves Berteloot
Seth Gabel
Tina Maskell
Peter Pedrero

Szukasz innych filmów, w których wystąpił Tom Hanks? Sprawdź Cast Away - poza światem i Terminal

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO