Kim jest?

Paul Bettany - serialowy Vision. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

wikimedia.org

Paul Bettany to angielski aktor filmowy, bardzo popularny szczególnie dzięki swoim rolom w filmach i serialach Marvela. Ale jak wiele wiecie o jego karierze i czy macie wiedzę o jego życiu prywatnym? Sprawdźcie. 

Wszystko o: Paul Bettany 

Data i miejsce urodzenia: 27 maja 1971, Harlesden 
Zawód: aktor 
Partnerka: Jennifer Connelly (żona od 2003-obecnie)
Dzieci: Stellan (2003), Agnes (2011), ojczym dla Kaia, syna Jennifer Connelly z poprzedniego związku 
Wzrost: 191 cm 
Waga: ok. 86 kg
Instagram: @paulbettany

Wczesne życie 

Urodził się w Harlesden i jest synem tancerza, aktora i wykładowcy teatralnego, a także piosenkarki scenicznej, instruktorki i menadżerki teatralnej. Wychowywał się z siostrą Sarą. Jego młodszy brat zmarł w wieku 8 lat, kiedy Paul był 16-latkiem. Zadebiutował podczas studiów w londyńskiej szkole Drama Centre. 


Kariera 

Występował w teatrze i telewizji w mniej znanych produkcjach, aż zauważył go reżyser Brian Helgeland i obsadził go w drugoplanowej roli w filmie "Obłędny rycerz". Jego pierwszą główną rolą była rola w produkcji "Gangster numer jeden". Ale tak naprawdę jego popularność zaczęła się dzięki filmowi "Piękny umysł" czy "Dogville". Wszyscy doskonale znają go jako głos systemu Jarvis, a także jako Visiona z produkcji Marvela. 

Życie prywatne 

W 2001 roku, na planie "Pięknego umysłu" poznał Jennifer Connelly - aktorkę. Poślubił ją 1 stycznia 2003 roku i w tym samym roku, 5 sierpnia, na świat przyszedł ich syn Stellan (imię dostał po aktorze - Stellanie Skarsgardzie). W 2011 roku na świat przyszła ich córka Agnes. Bettany jest także ojczymem dla Kaia - syna Jennifer Connelly z poprzedniego związku 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO