Podobne filmy i seriale znajdziesz na samym dole

Dziewczyna z fabryki (2006) online - opis filmu, obsada, zwiastun, fabuła. Gdzie oglądać? Opinie, opis fabuły, obsada, jak się kończy, podobne filmy i seriale

„Dziewczyna z fabryki” to biograficzna opowieść o Edie Sedgwick, która stała się muzą Andy’ego Warhola. W 1965 roku udała się do Nowego Jorku, gdzie stała się gwiazdą. Wyczerpujący tryb życia oraz sława sprawiły jednak, że szybko zaczęła tracić nad sobą kontrolę i w wieku 28 lat zmarła z powodu przedawkowania barbituranów. W role głównych bohaterów wcielili się Sienna Miller oraz Guy Pearce.

Rok produkcji: 2006
Oryginalny tytuł: Factory Girl
Gatunek: Dramat / Biograficzny
Produkcja: USA
Reżyseria: George Hickenlooper
Scenariusz: Captain Mauzner

"Dziewczyna z fabryki"/Materiały prasowe

Opis filmu

Akcja filmu rozpoczyna się w 1965 roku. Młoda Edie Sedgwick wiedzie właśnie udane i szczęśliwe życie, w którym niczego jej nie brakuje. Jest piękna i bogata, a wolny czas spędza głównie na zabawie. W pewnym momencie podejmuje decyzję o opuszczeniu rodzinnego domu w Radcliffe i wyjeździe do Nowego Jorku, gdzie będzie mogła stać się prawdziwą gwiazdą. Na miejscu poznaje Andy’ego Warhola – nietuzinkowego artystę, który zapewnia ją, że pomoże jej spełnić marzenie o sławie. Od tego momentu jej kariera szybko zaczyna nabierać tempa i Edie staje się jedną z najpopularniejszych celebrytek. Dnie spędza na planach filmowych, a noce upływają jej na imprezach w najlepszych klubach. Wkrótce jednak zagubiona dziewczyna zaczyna zupełnie tracić kontakt z otaczającą ją rzeczywistością.

Zachęcamy również do obejrzenia niezwykłego dramatu biograficznego „Bohemian Rhapsody”, który opowiada o życiu słynnego wokalisty, Freddiego Mercury’ego. Polecamy też filmy „Teoria wszystkiego” oraz „Ostatnia rodzina”.


Zwiastun

Obsada

Sienna Miller – Edie Sedgwick
Guy Pearce – Andy Warhol
Hayden Christensen – Billy Quinn
Jimmy Fallon – Chuck Wein
Jack Huston – Gerard Malanga
Armin Amiri – Ondine
Tara Summers – Brigid Polk
Mena Suvari – Richie Berlin
Shawn Hatosy – Syd Pepperman

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO