Czy naprawdę jest winna?

Dolores – morderstwa mogła dokonać tylko jedna osoba

„Dolores” to ekranizacja powieści Stephena Kinga z Kathy Bates w roli głównej. Zagadkowy film opowiada o ponurej historii morderstwa, którego zdaniem śledczych mogła się dopuścić tylko jedna kobieta. Podczas badania sprawy na jaw zaczną wychodzić skrywane przez lata tajemnice, które mogą się okazać jeszcze bardziej przerażające od dokonanej zbrodni. Film jest świetną propozycją dla fanów twórczości amerykańskiego pisarza, który w jedyny właściwy sobie sposób umie w swoich historiach stworzyć zagadkową i mrożącą krew w żyłach atmosferę.

Tytuł oryginalny: Dolores Claiborne
Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 1995
Premiera: 24 marca 1995
Reżyseria: Taylor Hackford
Scenariusz: Tony Gilroy

"Dolores"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film opowiada o historii Dolores Claiborne, która jest wyjątkowo nieprzyjemną w obejściu i zaniedbaną kobietą. Jej trudny charakter sprawia, że bardzo łatwo zraża do siebie nie tylko obce, ale również najbliższe osoby. Kobieta od dwudziestu dwóch lat pracuje u Very Donovan, która pomiata swoimi pracownikami. Pewnego dnia Donovan zostaje znaleziona martwa i wszystko wskazuje na to, że dokonano zabójstwa. Podejrzenia lokalnej społeczności oraz współpracowników natychmiast padają na opryskliwą Dolores. Wieści o tym szybko docierają do córki kobiety, Seleny, która jest dziennikarką. Selena przez lata nie utrzymywała kontaktów z matką, ale postanawia wyruszyć do rodzinnej miejscowości, żeby przekonać się, czy rzeczywiście jest winna popełnienia zbrodni. Będzie chciała za wszelką cenę dociec prawdy. Cały problem w tym, że Selena nie do końca wierzy w niewinność Dolores. Podobne przeczucia ma prowadzący śledztwo detektyw, który już niegdyś zajmował się sprawą tajemniczej i niewyjaśnionej śmierci męża podejrzanej.


Zwiastun

Obsada

Kathy Bates – Dolores Claiborne
Jennifer Jason Leigh – Selena St. George
Judy Parfitt – Vera Donovan
Bob Gunton – Pease
Ellen Muth – młoda Selena
John C. Reilly – Frank Stamshaw
Eric Bogosian – Peter
David Strathairn – Joe St. George
Christopher Plummer – John Mackey

Jeśli macie już a sobą film „Dolores”, koniecznie obejrzyjcie inny mrożący krew w żyłach thriller „Mistyfikacja”. Wielbicielom twórczości Stephena Kinga z pewnością spodobają się również filmy „W mroku pod schodami” i „Ukryty wymiar”.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO